Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Од денес поројни врнежи од дожд и снег на планините

Денеска ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, кои во западните делови ќе бидат пообилни и поројни, каде што локално ќе наврнат над 20л/м2, а на планините врнежите ќе бидат од снег и се очекува да се формира снежна покривка.

Од денес до понеделник ќе дува умерен до засилен, повремено силен ветер од јужен правец (над 60 км/час).

Од вторник под влијание на студен бран ќе дува засилен северен ветер, што ќе услови намалување на температурите.

Можеби ќе ве интересира

Повремено облачно со локален дожд и снег

M T

Oблачно време со повремени локални врнежи претежно од снег

M T

Облачно време со врнежи од дожд и снег

M T

Поради снегот во Јапонија откажани повеќе од 230 летови

M T

Извлечени тројца битолчани затрупани со возило во снег на Галичица

M T

Се стопи најдолготрајното парче снег во Велика Британија

M T