30.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Денеска сончево и топло време, попладне пороен дожд во западните делови

Времето денеска ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена локална блачност. Кон крајот на денот претежно во западните делови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Минималната температура ќе биде во интервал од 7 до 13, а максималната ќе достигне од 25 до 32 степена.

Во Скопје претежно сончево и топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 11, а максималната ќе достигне 31 степен.

В среда ќе има зголемена облачност и локални врнежи од дожд, кои на места ќе бидат поројни. Од среда до петок ќе дува засилен до силен северен ветер и дневните температури ќе бидат пониски за 3 до 6 степени.

Можеби ќе ве интересира

Сончево и многу топло со температури до 38 степени

M T

Сончево и топло време со температура до 38 степени Целзиусови

M T

Сончево и топло време со температури до 36 степени

M T

Сончево и топло со локална облачност и температури до 38 степени

M T

Сончево и топло, попладне дожд и грмежи

M T

Претпладне со повремен дожд, попладне сончево со мала облачност

M T