Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : Костадин Костадинов

Македонија

(Видео) Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски немаат концепт и нудат само обнова на режимот

CENTAR MKD
Оваа изборна кампања повторно јасно и прецизно ја покажа разликата меѓу СДСМ и коалицијата „Можеме“ и ВМРО-ДПМНЕ. Од една страна, е нашиот концепт што води...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ разоткри скандал: Поднесени 300 кривични пријави против кадри на ВМРО-ДПМНЕ на локално ниво, предметите мора да добијат правен епилог

CENTAR MKD
По демократските промени, на локално, општинско ниво од страна на градоначалници, општини и други надлежни институции до денес поднесени се речиси 300 кривични пријави против...
Македонија Во тренд...

Костадинов: Oва е сликата која што ја потврдува огромната победа на СДСМ

CENTAR MKD
Ова е сликата што потврдува дека навистина сме на прав пат, дека сме сплотени, сликата што мотивира, која потврдува дека на 12- ти април ќе...
Македонија Во тренд...

(видео) Костадинов открива: Над 1 милион евра за опашки на споменици потрошила бившата власт на ВМРО ДПМНЕ

CENTAR MKD
Единствено нешто што можам да им го признаам е што направија конкретно да ја обноват опашката на Бикот, порача Костадин Костадинов пратеник на СДСМ. МАтематиката...
Македонија ТОП ВЕСТИ

(Видео) Костадин Костадинов: Нема да дозволиме да дојде на власт клонот на бегалецот од Будимпешта

CENTAR MKD
– Ова е сликата не само што ветува, туку ова е сликата што потврдува дека сме на Прав пат, ова сликата што потврдува дека сме...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Костадинов: Заради скапите задолжувања на ВМРО-ДПМНЕ до 2021 треба да вратиме 2,3 милијарди евра, ние работиме домаќински и го поддржуваме растот на платите

CENTAR MKD
Лицемерно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за задолжување, кога јавноста многу добро знае како ВМРО-ДПМНЕ се задолжуваше со огромни каматни стапки за барок, споменици, жални врби,...