25.8 C
Скопје
19. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МакедонијаВо тренд...

(видео) Костадинов открива: Над 1 милион евра за опашки на споменици потрошила бившата власт на ВМРО ДПМНЕ

Единствено нешто што можам да им го признаам е што направија конкретно да ја обноват опашката на Бикот, порача Костадин Костадинов пратеник на СДСМ.

МАтематиката кажува дека претходната криминална власт на ВМРО ДПМНЕ има потрошено 1 милион евра народни пари само за опашки на спомениците. За таква ли обнова ли Мицкоски зборуваме. Ова нема да ти го дозволи ниту државата, ниту граѓаните, му порача Костадинов на Мицкоски.

Можеби ќе ве интересира

СДСМ: Деструктивниот Мицкоски власт сонува, избори ќе има во 2024 година и на тие ВМРО-ДПМНЕ ќе изгуби

M T

СДСМ: Домашното производство на електрична енергија е зголемено, јавните институции ќе ја намалат потрошувачката на струја за 15% месечно

M T

СДСМ: Го штитиме македонскиот идентитет, ВМРО-ДПМНЕ шири лаги за бугаризација

M T

СДСМ: Македонската економија привлекува мултимилионски инвестиции

M T

СДСМ: Градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ се „грижат“ за граѓаните со поскапување на комуналните услуги

M T

СДСМ: Илинден е нашата сила за иднината

M T