Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија ТОП ВЕСТИ

(Видео) Костадин Костадинов: Нема да дозволиме да дојде на власт клонот на бегалецот од Будимпешта

– Ова е сликата не само што ветува, туку ова е сликата што потврдува дека сме на Прав пат, ова сликата што потврдува дека сме сплотени, ова е сликата што мотивира, ова е сликата што потврдува дека на 12ти април ќе им покажеме им е местото.

Сведоци сте, гледате што се работиме, гледате со кого си имаме работа.

– Знаеме и нема да заборавиме, оној крвав 27 април истиот тој ден којшто сегашниот тој лидер на опозицијата, се обидува луѓето кои што влегоа внатре и кои што имаа обид да убијат човек, да убијат пратеници и да го убијат овој човек до мене, кој што покажа што значи волја, човекот кој што заедно со сите вас сруши режим со збор и со пенкало. На ниту еден можен начин нема да дозволиме истиот тој клон на избеганиот криминалец во Будимпешта да дојде овде и да ни нуди некакви обнови.

Повеќе во видеото:

Можеби ќе ве интересира

СДСМ: Извештајот на ТИ го потврдува напредокот на државата во борбата против криминалот и корупцијата

M T

СДСМ: Пецаков мора да одговара, ВМРО-ДПМНЕ да престане да го штити и да врши притисок врз институциите

M T

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е во паника поради слабата работа на нивните градоначалници кои се големо разочарување

M T

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е нервозна, нивните градоначалници се големо разочарување, време е да престанат со лаги на прес конференции

M T

СДСМ: Пецаков е фатен како ги крши здравствените протоколи, затоа ВМРО-ДПМНЕ лаже за Зечевиќ

M T

СДСМ: Пецаков треба да одговара, наместо да се заканува со тужби, Мицкоски да каже дали го поддржува неговото неодговорно постапување

M T