20.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » прес
КОРОНАВИРУССВЕТ

Путин за коронавирусот на годишната прес-конференција: Оваа борба продолжува

M T
Во Москва денеска почна традиционалната годишна прес-конференција на рускиот претседател Владимир Путин, а на самиот почеток тој се осврна на борбата против коронавирусот. „Оваа борба...
МАКЕДОНИЈАИЗБОР

ОО СДСМ-Прилеп: ВМРО-ДПМНЕ го допре политичкото дно, Николоски да се извини за изнесените клевети

M T
Пресконференција на ОО СДСМ-Прилеп: Фабриката за лаги и манипулации наречена ВМРО-ДПМНЕ, го прави она што најдобро знае: упатување на клевети кон политичките неистомисленици, нивна лична...
СВЕТ

Ашраф Гани со себе однел 169 милиони долари

M T
Според авганистанскиот амбасадор во Таџикистан, претседателoт Ашраф Гани побегнал од Кабул со вреќи во кои имало 169 милиони американски долари. На прес-конференција, авганистанскиот амбасадор Мохамед...
МАКЕДОНИЈАБИЗНИСТОП ВЕСТИ

Лидија Тасевска: Ребалансот на Буџетот за 2021 обезбедува повеќе пари за капитални проекти, сите пратеници да го поддржат

M T
Прес-конференција на Лидија Тасевска, пратеничка на СДСМ: Ребалансот на Буџетот за 2021 година е во насока на обезбедување повеќе пари за капитални инвестиции, за вложување...
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Богданка Кузеска: Расте извозот, растат платите, економските политики на СДСМ се успешни и даваат резултати

M T
Прес-конференција на Богданка Кузеска, портпаролка на СДСМ: По надминување на коронакризата, македонската економија денес е стабилна, развојна и се движи во добар правец. Доказ за...
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Богданка Кузеска: Мицкоски нема капацитет да ја промени партијата, а не пак државата, може да очекува само нов пораз од граѓаните

M T
Прес-конференција на СДСМ, Богданка Кузеска, портпаролка на СДСМ Почитувани граѓани, почитувани новинари, Наводниот нов концепт, наводните нови политики на ВМРО-ДПМНЕ се лажни и провидни. Без...
ТЕМАМАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Венко Филипче закажа вонреден прес (Во живо)

CENTAR MKD
Проследете ја прес конференцијата на министерот за здравство Венко Филипче која е вонредна и ќе се оддржи во 14 часот и 30 минути. Според сознанија...
КОРОНАВИРУСТЕМАМАКЕДОНИЈАИЗБОР

Премиерот Зоран Заев закажа прес конференција

CENTAR MKD
Прес-конференција на претседателот на Владата Зоран Заев за презентирање на четвртиот пакет економски мерки Денеска со почеток во 12:30 часот претседателот на Владата Зоран Заев...
ТЕМАМАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Заев: СДСМ е одговорна власт, 15 јули е конечен, последен и единствен датум за избори на кои гарантирано ќе учествува и опозицијата

CENTAR MKD
Интегрално го пренесуваме обраќањето на лидерот на СДСМ, Зоран Заев: Сите сме крајно свесни дека се наоѓаме во исклучително комплициран момент кога мораме да направиме...
КОРОНАВИРУСТЕМАМАКЕДОНИЈА

Најавена вонредна прес конференција на Венко Филипче – Центар.мк ќе се вклучи во живо

CENTAR MKD
Mинистерот за здравство, д-р Венко Филипче, денеска (четврток, 19.03.2020 година), во 18:00 часот, ќе одржи прес-конференција во Медија центарот во Владата на Република Северна Македонија....
КОРОНАВИРУСМАКЕДОНИЈА

(ВИДЕО) Закажана вонредна прес конференција на д-р Венко Филипче – следета ја во живо на Centar

CENTAR MKD
Mинистерот за здравство, д-р Венко Филипче, денеска (вторник, 17.03.2020 година), во 19:00 часот, ќе одржи прес-конференција во Медија центарот во Владата на Република Северна Македонија....
КОРОНАВИРУСМАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Вонредна прес конференција на Венко Филипче вечерва – Centar.mk ќе се вклучи во живо

CENTAR MKD
Министерот за здравство, д-р Венко Филипче, денеска (сабота, 14.03.2020 година), во 19:30 часот, ќе одржи прес-конференција во Медија центарот во Владата на Република Северна Македонија....
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ разоткри скандал: Поднесени 300 кривични пријави против кадри на ВМРО-ДПМНЕ на локално ниво, предметите мора да добијат правен епилог

CENTAR MKD
По демократските промени, на локално, општинско ниво од страна на градоначалници, општини и други надлежни институции до денес поднесени се речиси 300 кривични пријави против...