Секогаш во средиштето на збиднувањата...
Browsing Tag

прес

Заев: СДСМ е одговорна власт, 15 јули е конечен, последен и единствен датум за избори на…

Интегрално го пренесуваме обраќањето на лидерот на СДСМ, Зоран Заев: https://www.youtube.com/watch?v=2DTDdmMCt_M&feature=youtu.be Сите сме крајно свесни дека се наоѓаме во исклучително комплициран момент кога мораме да направиме…

Најавена вонредна прес конференција на Венко Филипче – Центар.мк ќе се вклучи во…

Mинистерот за здравство, д-р Венко Филипче, денеска (четврток, 19.03.2020 година), во 18:00 часот, ќе одржи прес-конференција во Медија центарот во Владата на Република Северна Македонија. Центар.мк ќе се вклучи во живо од прес…

(ВИДЕО) Закажана вонредна прес конференција на д-р Венко Филипче – следета ја во…

Mинистерот за здравство, д-р Венко Филипче, денеска (вторник, 17.03.2020 година), во 19:00 часот, ќе одржи прес-конференција во Медија центарот во Владата на Република Северна Македонија. Претходно министерството за здравство информираше…

Вонредна прес конференција на Венко Филипче вечерва – Centar.mk ќе се вклучи во живо

Министерот за здравство, д-р Венко Филипче, денеска (сабота, 14.03.2020 година), во 19:30 часот, ќе одржи прес-конференција во Медија центарот во Владата на Република Северна Македонија. Centar.mk ќе се вклучи во живо. Бидете во тек,…

СДСМ разоткри скандал: Поднесени 300 кривични пријави против кадри на ВМРО-ДПМНЕ на…

По демократските промени, на локално, општинско ниво од страна на градоначалници, општини и други надлежни институции до денес поднесени се речиси 300 кривични пријави против поранешни градоначалници, претседавачи на совети и раководители…