25.8 C
Скопје
19. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » На прав пат
МакедонијаВо тренд...

Заев од граѓанската трибина: Струмица вечерва ечи, полната сала ја охрабрува цела држава да продолжи по прав пат!

CENTAR MKD
Бев во целиот свет, но само дома си е дома, најубаво е во Стрмуца, со овие зборови претседателот на СДСМ, Зоран Заев, го започна своето...
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Заев: Вели Мицкоски дека гушкал Албанец, абе човек за гушкањето треба да имаш срце, треба да имаш душа

CENTAR MKD
Го гледам Мицкоски, вели тој немал проблем албанец да биде претседател на собранието, па зошто не им го кажа тоа на 27-ми април на граѓаните...
Македонија

Димковски во Струмица: Нов откупен центар во Струмица во вредност од 6 милиони евра, го решаваме проблемот со пласманот и отвораме нови пазари

CENTAR MKD
Со вложување во откупно дистрибутивни центри, како и со сите други мерки што ги преземаме, правиме се за да го поттикнеме земјоделството и да обезбедиме...
МакедонијаВо тренд...

Костадинов: Oва е сликата која што ја потврдува огромната победа на СДСМ

CENTAR MKD
Ова е сликата што потврдува дека навистина сме на прав пат, дека сме сплотени, сликата што мотивира, која потврдува дека на 12- ти април ќе...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Заев го повика Мицкоски да дојде во Струмица: Да дојде тука да го види предавникот Заев кој што се откажал од егејците, бежанците, да оди во бежанскиот парк да го види споменикот

CENTAR MKD
– Не му поминуват лагите на Мицкоски затоа што се знае, еве да го повикаме ние струмичани и да дојде тука. Кај нас викаат од...
Македонија

Филипче на граѓанска трибина: Струмица добива најсовремена болница опремена со најсовремени апарати, здравството е на прав пат!

CENTAR MKD
На граѓанската трибина во Струмица, членот на ЦО на СДСМ Венко Филипче се осврна на мерките што се спроведуваа спроведуваат за развој на здравствената заштита....
Македонија

Видео: Премиерот Зоран Заев се поклони пред струмичани

CENTAR MKD
Премиерот Зоран Заев вечерва во спортската сала во Струмица се поклони пред струмичани, каде што се оддржува трибината на СДСМ наречена На Прав Пат....
МакедонијаВо тренд...

Јаневски на граѓанската трибина: Струмица е на прав пат, реализиравме бројни проекти, го решивме проблемот со сместување на децата во градинките

CENTAR MKD
Струмица со одбра правиот пат и Струмица сигурно ќе успее, истакна градоначалникот на Струмица Коста Јаневски на граѓанската трибина на СДСМ под мотото „На прав...
МакедонијаВо тренд...

(видео) Костадинов открива: Над 1 милион евра за опашки на споменици потрошила бившата власт на ВМРО ДПМНЕ

CENTAR MKD
Единствено нешто што можам да им го признаам е што направија конкретно да ја обноват опашката на Бикот, порача Костадин Костадинов пратеник на СДСМ. МАтематиката...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

(Видео) Костадин Костадинов: Нема да дозволиме да дојде на власт клонот на бегалецот од Будимпешта

CENTAR MKD
– Ова е сликата не само што ветува, туку ова е сликата што потврдува дека сме на Прав пат, ова сликата што потврдува дека сме...
Македонија

СДСМ: Над 4.000 присутни на трибината во Струмица (фото)

CENTAR MKD
Граѓаните на Струмица во огромен број вечерва дојдоа во спортската сала Парк. На граѓанската трибина „На прав пат“ присуствуваат над 4.000 граѓани, порачаа од СДСМ...
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Видео: Неколку илјади струмичани ја преполнија салата – Како беше дочекан премиерот Зоран Заев во родниот град?

CENTAR MKD
Преполна сала на досега можеби најголемата трибина оддржана од кампањата “На прав пат”. Премиерот Зоран Заев беше дочекан со овации, а многу граѓани се обидуваа...
БизнисТОП ВЕСТИ

Заев: Во пензија ќе се оди на 64 години, а не како досега со избор на 67 години – Пуштен е нов закон во Собрание

CENTAR MKD
Носиме нов закон наместо досега со избор до 67 години да се оди во пензија, сега ќе се оди во пензија на 64 години, најави...