Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » трибина
Македонија ТОП ВЕСТИ

Зоран Заев од трибината “Патот до независноста”: Нашата земја, за разлика од другите југословенски републики, својата независност ја стекна без воени дејствија, по мирен пат

M T
Денес, во 12 часот свое обраќање на трибината “Патот до независноста” имаше премиерот на Република Северна Македонија, Зоран Заев. Следува целосното негово обраќање: “Почитувани учесници...
Македонија

СДСМ: Трибината во Битола ќе се одржи во петок, СДСМ останува заедно со граѓаните, ја креираме најдобрата понуда за секоја општина

M T
Соопштение на СДСМ: Вечерашната трибина,, Најдоброто за нашата општина” која вечерва требаше да се одржи во Битола се одложи поради временски неприлики и интензивни врнежи...
Македонија Во тренд...

Заев од граѓанската трибина: Струмица вечерва ечи, полната сала ја охрабрува цела држава да продолжи по прав пат!

CENTAR MKD
Бев во целиот свет, но само дома си е дома, најубаво е во Стрмуца, со овие зборови претседателот на СДСМ, Зоран Заев, го започна своето...
Македонија

Димковски во Струмица: Нов откупен центар во Струмица во вредност од 6 милиони евра, го решаваме проблемот со пласманот и отвораме нови пазари

CENTAR MKD
Со вложување во откупно дистрибутивни центри, како и со сите други мерки што ги преземаме, правиме се за да го поттикнеме земјоделството и да обезбедиме...
Македонија Во тренд...

Костадинов: Oва е сликата која што ја потврдува огромната победа на СДСМ

CENTAR MKD
Ова е сликата што потврдува дека навистина сме на прав пат, дека сме сплотени, сликата што мотивира, која потврдува дека на 12- ти април ќе...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Заев го повика Мицкоски да дојде во Струмица: Да дојде тука да го види предавникот Заев кој што се откажал од егејците, бежанците, да оди во бежанскиот парк да го види споменикот

CENTAR MKD
– Не му поминуват лагите на Мицкоски затоа што се знае, еве да го повикаме ние струмичани и да дојде тука. Кај нас викаат од...
Македонија

Филипче на граѓанска трибина: Струмица добива најсовремена болница опремена со најсовремени апарати, здравството е на прав пат!

CENTAR MKD
На граѓанската трибина во Струмица, членот на ЦО на СДСМ Венко Филипче се осврна на мерките што се спроведуваа спроведуваат за развој на здравствената заштита....
Македонија

Видео: Премиерот Зоран Заев се поклони пред струмичани

CENTAR MKD
Премиерот Зоран Заев вечерва во спортската сала во Струмица се поклони пред струмичани, каде што се оддржува трибината на СДСМ наречена На Прав Пат....
Македонија Во тренд...

Јаневски на граѓанската трибина: Струмица е на прав пат, реализиравме бројни проекти, го решивме проблемот со сместување на децата во градинките

CENTAR MKD
Струмица со одбра правиот пат и Струмица сигурно ќе успее, истакна градоначалникот на Струмица Коста Јаневски на граѓанската трибина на СДСМ под мотото „На прав...
Македонија Во тренд...

(видео) Костадинов открива: Над 1 милион евра за опашки на споменици потрошила бившата власт на ВМРО ДПМНЕ

CENTAR MKD
Единствено нешто што можам да им го признаам е што направија конкретно да ја обноват опашката на Бикот, порача Костадин Костадинов пратеник на СДСМ. МАтематиката...
Македонија ТОП ВЕСТИ

(Видео) Костадин Костадинов: Нема да дозволиме да дојде на власт клонот на бегалецот од Будимпешта

CENTAR MKD
– Ова е сликата не само што ветува, туку ова е сликата што потврдува дека сме на Прав пат, ова сликата што потврдува дека сме...
Македонија

СДСМ: Над 4.000 присутни на трибината во Струмица (фото)

CENTAR MKD
Граѓаните на Струмица во огромен број вечерва дојдоа во спортската сала Парк. На граѓанската трибина „На прав пат“ присуствуваат над 4.000 граѓани, порачаа од СДСМ...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Видео: Неколку илјади струмичани ја преполнија салата – Како беше дочекан премиерот Зоран Заев во родниот град?

CENTAR MKD
Преполна сала на досега можеби најголемата трибина оддржана од кампањата “На прав пат”. Премиерот Зоран Заев беше дочекан со овации, а многу граѓани се обидуваа...
Centar Македонија Во тренд...

Отворени се 50 илјади работни места во Македонија, а минималната плата скокна за 60 отсто

CENTAR MKD
Отворивме нови 50 илјади работни места, невработеноста е на најниско историско ниво од 17.5 отсто рече заменик претседателката Шекеринска на граѓанската трибина „На прав пат“...
Македонија

Заев на трибина во Прилеп: Мицкоски прво нека се откаже од Груевски, па потоа нека бара довера од граѓаните, може за 4.5 години

CENTAR MKD
Претседателот Заев пред граѓаните на Прилеп порача дека само Христијан Мицкоски се израдувал на одлукта ЕУ да не започне преговори со Северна Македонија, што не...
Македонија ТОП ВЕСТИ

(Во живо) Масовна посетеност на трибината на СДСМ во Прилеп – Се очекува пристигнувањето на премиерот Зоран Заев

CENTAR MKD
Салата во Домот на Културата Марко Цепенков во Прилеп е претесна да ги прими сите заинтересирани прилепчани кои ќе присуствуваат на трибината која ја организира...