16.8 C
Скопје
22. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » ахмети
МАКЕДОНИЈА

Ахмети: Европа е нашиот дом, им честитам на сите граѓани

M T
Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети по повод одржувањето на првата меѓувладина конференција на земјата со Европската Унија во Брисел им честиташе на...
МАКЕДОНИЈА

Али Ахмети им го честита Божик на православните верници

M T
По повод христијанскиот празник Божик, претседателот на ДУИ, Али Ахмети упати честитка до сите православни верници. „Имам чест на сите православни верници да им го...
МАКЕДОНИЈА

Ахмети: Преовлада свеста за евроатлантската ориентација на земјата

M T
Пријателството со Соединетите Американски Држави и Европската Унија, но и со земјите од регионот е без алтернатива и неприкосновено под никакви услови и под никакви...
МАКЕДОНИЈА

Ахмети: Со работа и инвестиции државата се движи кон развој

M T
Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети, денеска беше во посета во индустриската зона во Сарај, каде што од страна на компанијата One Cable...
МАКЕДОНИЈА

Али Aхмети ги претстави петте програмски завети на ДУИ за локалните избори

M T
Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, Али Ахмети, ја претстави новата платформа и петте клучни ветувања, што од партијата ги нарекуваат 5 завети, до кои...
МАКЕДОНИЈА

Ахмети до координаторката на ОН: Статусот на Охрид во УНЕСКО е наш најголем приоритет

M T
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, денеска остварил средба со постојаната координаторка на Обединетите нации во земјава, Росана Дуџак. Како што информираат од партијата, на средбата...