21.8 C
Скопје
27. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » чистење
ТЕМАМОЗАИК

Неколку трикови за полесно чистење: Ниту една жена не сака комплицирани процедури, а еве кои се решенијата

M T
Чистењето во никој случај не е омилена активност, но секако е неизбежно барем еднаш неделно. Она што може да ни помогне во овие моменти се...
МОЗАИК

НЕКА БЛЕСНЕ ВАШИОТ ДОМ – Лимонот е моќен сојузник во чистењето на вашиот дом

M T
Лимонот има неверојатна моќ за чистење – лимонската киселина го прави неговиот сок природен чистач кој е ефикасен за отстранување на маснотиите и отстранување на...
МОЗАИК

ДАЛИ ПО УПОТРЕБА САМО ЈА ПЛАКИТЕ ЧЕТКАТА ЗА ЗАБИ СО ВОДА? Правите голема грешка

M T
Ние користиме четка за заби најмалку два пати на ден. Ги отстранува остатоците од храна, бактериите и наслагите на забен камен од забите. По употреба...
ТЕМАМОЗАИК

Не е доволно само да ја исплакнете четката за заби: Еве како правилно да ја исчистите

M T
Иако можеби мислите дека испирање на четката за заби под вода е доволно за одржување на чистотата, експертите за орална хигиена не мислат така. „Устата...
ТЕМАМОЗАИК

Едноставен трик за чистење дамки: Ова е најлесниот начин да ги отстраните дамките од вашата гардероба

M T
Иако маснотијата понекогаш е тешко да се отстрани, со овие совети чистењето ќе биде брзо и лесно. Иако брзата храна е најомилената вечера, често таа...
ТЕМАМОЗАИКИЗБОР

НАЈБИЗАРНИОТ НАЧИН ЗА ЧИСТЕЊЕ НА БАЊАТА: Трикот е да се направи бањата да свети како нова без ронка рибање

M T
Една мајка на социјалните мрежи ја открила својата бизарна метода за чистење, што дава фантастични резултати. Жените на Интернет неодамна открија интересен трик за тоа...