Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија Во тренд...

Во напуштен објект уапсени двајца тетовци кај кои бил пронајден хероин

Во напуштен објект на тетовската улица Љуботенска вчера напладне полицијата уапсила двајца тетовци кај кои бил пронајден хероин.

Како што информираат од МВР, станува збор за Б.Љ.(40) од Тетово и Н.Р.(37) од тетовското село Милетино.

Двајцата се задржани во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе им бидат изготвени соодветни поднесоци.

Можеби ќе ве интересира

Приведени две лица во Тетово, кај нив пронајден хероин

M T

Приведен дилер во Кочани, пронајден хероин

M T

Прoнајден хероин, приведени две лица

M T

Пронајден хероин, приведен штипјанец

M T

Пронајден хероин во Велес, приведен дилер

M T

Апсења во Отава поради нелегални демонстрации

M T