Секогаш во средиштето на збиднувањата...
Browsing Category

Мозаик

Измешала прашок за пециво и детергент за садови, она што го добила е неверојатно!

На популарниот Јутјуб канал WhatsUpMoms, пронајдовме интересен и едноставен совет со чија помош може да направите гигантски меурчиња од сапуница. Се` што ви е потребно е прашок за пециво, детергент за садови и вода. Забавувајте се и…

Ова е најопасното куче на светот, еве што може! (видео)

Ова куче веројатно е најопасниот вид познат на човекот. Ејс е тригодишен питбул териер и може да направи многу нешта.  Ова куче е толку истренирано и обучено што може да препознае пиштол, а веднаш откако ќе го забележи ќе се обиде да…

Носталгија: Ќе се изненадите каде се уште се вее знамето на Југославија во светот

Иако поминаа повеќе од две децении како не е во официјална употреба, знамето на Југославија денес може да се сретне во разни делови од светот, на најнеобични места! За сите оние на кои многу им значеше, следните фотографии ќе бидат…

На оваа слика се гледа ужасно лице: Никогаш нема да ја погодите вистината за оваа…

Оваа фотографија наводно ја направила фирмата „Brown, Barnes and Bell Photographers“ од Ливерпул. На прв поглед, делува како на сликата да се наоѓа лице на деформиран човек. Мешутоа, фотографијата крие нешто друго, всушност многу…

Индијка добила бебе на 70 години! Нејзината приказна е неверојатна…

комплетен. Таа и нејзиниот девет години постар сопруг ја оствариле својата голема желба. Далјиндер две години се обидувала да се оствари во улогата мајка со вонтелесно оплодување. Момчето на раѓање имало два килограми. - Можам да…

Сите биле фрапирани кога ги купил сите блокови од стовариште: Она што го направил со нив…

Доколку и вие спаѓате во групата луѓе кои сметаат дека овие блокови може да се употребат исклучиво за градба на станбен објект, дозволете да ви покажеме неколку примери, кои во секунда ќе ве разубедат. Што може да се направи од куп…

Уште ваква маса немате видено! (видео)

Сигурно во својата куќа некогаш сте имале толку гости што не можело да ги собере на една маса? Тој проблем е веќе решен. Она што ова момче го направило со обичната маса ќе ве остави без текст. Погледнете:

Крадци го украле неговиот мобилен телефон, но не го очекувале ова во продолжение!

Екипа на Јутјуб каналот „MabeInAmerica“ одлучила да сними експеримент со кој ќе ја тестира искреноста на случајните минувачи. Еден човек глумел дека спие на различни места, при што секогаш го заборавал својот мобилен телефон.…

Еве како изгледаше првиот шопинг центар пред 60 години! (видео)

Southdale Center во американската сојузна држава Минесота е првиот шопинг центар на светот. Изграден е далечната 1956 година. Целокупниот дизајн го направил Виктор Груен, „татко“ на сите модерни приградски американски трговски…

Браво мајссторе: Погледнете зошто овој возач на камион за малку ќе предизвикал судир

На интернет често може да се најдат видеа во кои возачи на камиони изведуваат разни маневри загрозувајќи го својот живот и животите на останатите учесници во сообраќајот. Сепак, понекогаш може да се најде оправдание за ризикот.…

Девојче на уличен музичар му дало паричка, а потоа следело вистинско чудо…

Сè изгледало како обичен ден, а потоа едно девојче пришло до уличен музичар и му ставило паричка во шеширот. Она што потоа се случило привлекло голем број луѓе кои во тој момент шетале низ град. Останале во неверување,…

Уловил огромна риба и почнал да ја сече на бродот. Кога ја распарал занемел! (ВИДЕО)

Следното видео е снимено на брегот на Мексико, а прикажува маж кој гордо го покажува својот улов. Потоа со нож ја распарал рибата, а внатре забележал мала желка. А потоа од утробата на рибата извадил вкупно 32 желки. За жал,…

Внеси го твојот датум на раѓање и погледни што ќе се случи!

Интересна и возбудлива веб страница која навистина ќе ве заинтересира без разлика на тоа колку години имате. Потребно е само да внесете ден, месец и година на раѓање и дознајте некои податоци за вашиот роденден и сите настани кои се…

Кога Путин ќе се налути: Дошол во фабрика во која работниците со месеци не примиле плата и…

Рускиот претседател Владимир Путин со цврста рака владее со својата земја. Тоа најдобро се гледа од следниот пример, кој се случил во 2012 година. Имено, рускиот претседател примил писмо од работниците во една фабрика во кое пишувало…

Неверојатна приказна на жена на шеик: Чекавме ред за секс, еве како живеевме

Џил Дод е успешна деловна жена и основач на меѓународно признатиот бренд за облека „Рокси" која го раскажала своето искуство како љубовница на еден шеик. НЕВЕРОЈАТНА ИСПОВЕД НА ЖЕНА НА ШЕИК - Чекавме ред за секс, еве како живеевме…

Знаете ли што значи овој број на личната карта? Открива многу за вас

Една бројка на личната карта донесува многу интересна информација за вашиот изглед. Дали знаете што значи последниот број во вториот ред, од задната страна на личната карта? Се работи за цифра која означува колку луѓе има во земјата,…

Тргнал на лов, а во шумата доживеал нешто што ќе го памти до крајот на животот

Џордан Максон отишол во шума како би фатил некое диво животно, но она што таму му се случило никогаш претходно не го доживеал. Џордан Максон е ловец со 12 години искуство. Во видеото кое го поставил на…