8.8 C
Скопје
23. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : диета

Centar Мозаик Здравје

НЕМА ПОТРЕБА ДА ВЕ ГРИЗЕ СОВЕСТА: ОВИЕ ДИЕТАЛНИ правила можете да ги прекршите за време на вашата диета

M T
Макотрпните диети сами по себе знаат како да создадат проблем, но строгото придржување кон нив понекогаш не е најдобро решение. Постојат неколку правила во исхраната,...
Centar Здравје

Лекарка советува: Применувајќи ги овие 4 чекори, засекогаш ќе ја прекинете желбата за слатки

M T
Секој што некогаш започнал со диета знае колку е тешко да се откажеме од слатките пороци. Според неврологот Сузан Пирс Томпсон, не сте вие виновни,...
Centar Мозаик Здравје Во тренд...

ПЛАН ЗА ДИЕТА ОД ТЕСЛА: На неговото мени, овие намирници биле забранети, а ние ги сметаме за здрави

M T
Никола Тесла веруваше во моќта на храната и нејзиното влијание врз организмот, пред се на мозокот, па затоа избираше што да јаде, а во неговото...
Здравје

Решете се од вишокот килограми: Детокс напивка за слабеење

CENTAR MKD
Подобрете го своето здравје и достигнете витка линија со помош на здрава и вкусна напивка… Состојки: 1 банана , 1 зелено јаболко исечкано на коцки,...
Здравје

Ослабете брзо и лесно: Оваа диета согорува и до килограм дневно!

CENTAR MKD
Многу истражувања покажаа дека лимонот помага во процесот на „согорување“ на маснотиите, така што диетата со лимон ќе ви помогне да го постигнете она што...