Секогаш во средиштето на збиднувањата...
Browsing Category

Мозаик

Снимил дух на дете во напуштен дворец (Видео)

Екипата наречена „Soul Reapers“ влегла во огромен дворец и за време на снимањето наишла на дух на дете во ходникот. Дворецот во близина на Манчестер е изграден во 17-ти век и е најголем приватен имот во Велика Британија, а токму тука е…

Додека нуркал во море и ловел риба, овој нуркач не ни можел да замисли што ќе го погоди во…

Следното видео стана вирално за само неколку дена и тоа со добра причина! Имено, еден нуркач кој нуркал во водите во близина на Јужна Африка, доживеал вистинска непријатност кога огромна ајкула „прелетала“ над него удирајќи го во глава!…

Сакал да извади пари, па открил измама: Еве како можат да ве ограбат на банкомат (видео)

Американски турист во Виена открил обид за кражба на кредитни картички. Бен Тедеско забележал чуден изглед на банкомат на еден виенски плоштад. Сомнителен му бил влезот за картичките, бидејќи на неговиот раб се наоѓала маса…

Велшките граѓани во страв: Стадо овци изело дрога и предизвикало хаос во местото!

Мештаните во едно село во Велс последниве дена се пожалиле дека живеат во страв од стадо овци кои, како што рекле, создаваат хаос. Мештаните рекле дека овците одеднаш почнале чудно да се однесуваат, истрчувајќи пред автомобили,…

Ова видео сите го гледаат и се чудат: Нема да верувате што извел овој руски пилот (Видео)

Еден руски пилот му дал нова смисла на изразот „контрола на лет“. На видео-снимката која ги освои руските социјални мрежи се гледа Су-30СМ како среде лет приоѓа до воен транспортен авион на само неколку метри. Со овој потег…

Парови, бидете внимателни: Кети (23) починала поради она што и го направил дечкото за…

Кети Видовсон (23) отишла во болница откако го повредила левиот зглоб за време на секс. Лекарите и препишале лекови против болки и ја испратиле дома. Следниот ден не можела да ја помести ракта која и поцрнела. Доживеала срцев удар и со…

Ја повикала другарката на секс со нејзиниот дечко, па снимила видео!

Лена и Емили цел живот се најдобри другарки, двете делат сè, гардероба, шминка, козметика… Според нивната приказна досега делеле сè и сешто, но овој пат пат отишле чекор подалеку. Одлучиле да го поделат и дечкото. Имено,…

Му исчезнувале работи од дворот, па одлучил да постави камера. Кога утрото ја погледнал…

Луѓето обично поставуваат безбедносни камери како заштита од крадци, но овој човек во дворот „фатил“ нешто навистина страшно. Откако забележал дека му фалат некои работи од дворот, еден човек одлучил да постави камера…

Пророштво на германски свештеник: Доаѓа голема војна, еве кој народ ќе ја преживее…

Во пророштвото кое датира од 17 век, чиј автор е непознат германски свештеник, се спомнува дека една земја на југот од Европа ќе биде многу важна. Пророштвото е објавено во книгата „Тајните на пророкот“, а во него за 21 век се вели дека е…

Таткото требало да го сними настапот на детето на приредба, но нешто друго му било…

Оваа снимка настанала во Русија, а за кратко време ги освои социјалните мрежи. Имено, таткото отишол да ја погледне приредбата во која учествувало неговото дете, но пропуштил се` поради заносниот задник на оваа девојка.…

Бик нападнал девојче во инвалидска количка, а потоа се случило чудо (Видео)

Снимката која настанала во Шпанија прикажува разбеснет бик кој се нафрлил на девојче во инвалидска количка. Меѓутоа, никој не очекувал ваков развој на ситуацијата. Бикот во таа прилика се нафрлил на доста луѓе, а…

ХАОС: Му пукаше во колено, а потоа не знаеше што го снашло! (видео)

На улица во еден руски град се случила несекојдневна пресметка, а се` е забележано на снимка.Насилници пукале во еден човек, а потоа тој полудел и им се осветил на неверојатен начин. Уверете се сами:

Вака изгледа прометана раскрсница без семафори во еден кинески град (Видео)

Сообраќајните знаци и семафори постојат од многу добра причина, па сосема збунувачки е фактот што се уште постојат места на кои воопшто нема сигнализација. Замислете како би изгледала ситуацијата на многу прометна раскрсница каде воопшто…

Снимил јагуар како скока во река и исчезнува во матната вода. Она што следело ќе ве…

Снимил јагуар како скока во река и исчезнува во матната вода. Она што следело ќе ве шокира! (ВИДЕО) Оваа многу ретка ситуација ја фатил еден турист кој не можел да поверува што се случува пред неговите очи…

Затворска ќелија од половина милион долари: Ѕирнете во луксузната ќелија на познатиот…

Дека со пари може да се купи сè, доказ е и следниот пример кој го прикажува луксузниот живот на еден затвореник. Имено, овој бразилски нарко-бос служи казна во Парагвај поради трговија со дрога. Додека останатите криминалци имаат…

10 забранети оружја кои не смеат да се користат во војна! (ВИДЕО)

И покрај познатата изрека дека во љубовта и војната сè е дозволено, состојбата на терен е поинаква. Некои од најбруталните оружја кои луѓето ги осмислиле целосно се забранети за користење во војна. Една од работите кои се…

Добил 1.500 денари во кладилница, па цела ноќ и ја пуштал на жената „Где си била кад сам…

Жителите на сараевската населба Мојмило го пријавиле соседот Р.Б. од чија куќа цела ноќ се слушала гласна музика. Веднаш по доаѓањето на самото место, полицијата јасно и гласно слушнала како од неговата куќа ечи буквално една од…

ВИДЕО: Облекол специјално одело и дозволил жив да го проголта огромна анаконда, но потоа…

Неверојатно е како некои луѓе го ставаат животот на коцка и тоа поради науката... Маж облечен во специјално одело осмислено како би го заштитило од смрт, одлучил да види како изгледа кога ќе го проголта најголемата и…