Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » карактер
Мозаик

Еве што може да откријат за вашиот карактер гаќите и градникот што ги носите

M T
Миранда Холдер, британска ТВ-модна експертка, даде многу директен суд за пораката што ја носи популарниот стил на градници и гаќички, од танга до градници за...
Мозаик

Крвната група го одредува карактерот на човекот, влијае на животот, работата и на љубовта

M T
Заборавете на хороскопот, Јапонците открија дека карактерот на човекот се одредува според крвната група. Во првата деценија на 20 век, австрискиот лекар Карл Ландштајнер ја...
МозаикВо тренд...

Изборот на кафе открива СЕ ЗА КАРАКТЕРОТ!

M T
За повеќето луѓе е речиси незамисливо денот да го започнат без барем една шолја кафе. Без разлика дали сакате домашни или инстант варијанти, вашиот омилен...