Секогаш во средиштето на збиднувањата...
Browsing Category

Мозаик

Сакате бели заби – земете банана

Како би задржале неодолива насмевка, треба да избегнуваме кафе и цигари, но и редовно да ги миеме забите. Но постои уште едно природно, бесплатно и ефикасно средство кое се крие во вашата кујна, а е најдобар пријател на вашата…

Американците и историјата: Кој, по ѓаволите, беше тој Хитлер?

Знаеме дека Американците се слаби во географија и дека немаат појма која држава каде се наоѓа, а сега ни покажаа дека не знаат ништо ниту за историјата, освен кога нивната држава е во прашање. Репортерка од Њујорк одлучила да направи…

Напивка која се прави за 5 минути, се пие 5 дена и топи 5 килограми

Вишокот килограми се опишува како прекумерно складирање масти во организмот. Мастите го загрозуваат вашето севкупно здравје, и значително влијаат на работата на органите како што се срцето, црниот дроб, зглобовите, а првенствено на колената…

Не се баш за букет: Мутираа цвеќињата во околината на Фукушима!

Еден Јапонец на Твитер постави фотографија од цвеќиња во близина на централата Фукушима. На неа се гледаат деформираните цветови што покажува колкаво е влијанието на радијацијата од хаварисаната електрана. За потсетување, нуклеарната…

Кога ќе видите како трча – ќе се смеете цел ден

Вакви видео снимки не се гледаат секој ден, но бидете сигурни дека ќе ви измами насмевка на вашето лице. Имено, овој сопственик го пуштил своето куче да трча, а она што го направило кучето ќе ве насмее до солзи. Погледнете и споделете…

Отишла на заболекар да поправи заб, добила анестезија и се пробудила, а потоа…

Триесет и осумгодишната Британка Алисон Дајверс доживеала шок откако отишла на заболекар, додека била во Германија. Несреќната жена отишла кај стоматолог за да поправи заб, а тој и` ги извадил сите заби од горната вилица! Имено,…

Ова куче првпат запознава новородено бебе. Неговата реакција ќе ви го освои срцето

Многумина тврдат дека кучињата и бебињата не можат да бидат во иста куќа. Меѓутоа, постојат безброј докази дека тоа совршено функционира. Кучињата во повеќето случаи веднаш ги прифаќаат малите бебиња и се грижат за нив. Ова семејство…

Еден патник погледнал низ авионскиот прозор, а она што го видел…

Кога патувате со авион, сигурно барате седиште до прозор. Освен што можете да ја одморите главата на „ѕидот“, имате фасцинантен поглед на светот под вас. Но, она што еден патник случајно го забележал на лет над Лондон е неверојатно.…

Сите мислеле дека е луд… Но она што го направил овој човек е повеќе од импресивно!

Столаријата е древен занает за кој ви се потребни години работа и труд. Поради тоа рачно изработените парчиња се толку вредни. Еден столар од Холандија ги искористил своите вештини за да направи нешто навистина импресивно. Идејата му…

Имал лошо претчувство во врска со овој камион, па ја извадил камерата и го снимил ова…

Имал лошо претчувство во врска со овој камион, па ја извадил камерата и го снимил ОВА! Имал лошо претчувство во врска со овој камион, па ја извадил камерата. Она што го снимил… НЕВЕРОЈАТНО! Погледнете го видеото……

Додека нуркал во море, му се приближила голема ајкула. Она што следело ќе ве остави без…

Во Јупитер во Флорида, постои човек кој секој ден одвојува време за еден необичен пријател. Имено, нуркачот Ренди Џордан секој ден оди исклучиво на едно место кое е дом на една посебна ајкула. Овој пат Ренди одлучил да го сними својот…

Еве што ќе ви се случи ако ставите коцка мраз на овој дел од телото

Ако на назначеното место, како на сликата, редовно ставате коцка мраз, како што тврди кинеската медицина, ќе се подмладите и ќе се чувствувате поздрави, порасположени и поенергични, но и ќе излечите многу болести. Точката се наоѓа помеѓу…

Пронашол мал стар сандук на таванот. Кога го отворил ќе паднел во несвест! (видео)

Следната приказна е уште еден доказ дека старите сандуци се како создадени за страшни работи. Корисник на популарната страница Реддит, на таванот пронашол стар сандук чија внатрешност го запрепастила. Имено, сандукот бил исполнет со…

Се пробудил во мртовечница неколку минути пред обдукцијата!

Еден пациент се пробудил во мртовечница неколку минути пред почетокот на обдукцијата откако главниот лекар по грешка го прогласил за мртов. Имено, 45-годишникот бил најден без свест на автобуска станица во Мумбаи. Полицијата го…

Ја пробудил страшен звук во спалната соба. Кога видела што има таму, доживеала…

Дали сте од оние луѓе кои се плашат од мрак? Спиете со вклучено светло? Тогаш веројатно не би ја преживеале оваа местенка. Погледнете како овој Јутјубер ја преплашил својата девојка...