Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Author : CENTAR MKD

Мозаик

Фотографии стари речиси 100 години предизвикаа невидена еуфорија: Путин е бесмртен!

CENTAR MKD
Фотографија стара речиси сто години протече во јавноста и предизвика невидена еуфориуја помеѓу луѓето со бујна фантазија. На фотографијата од 1920 година се наоѓа руски...
Мозаик

Стоеле на семафор: Пред нив поминало нешто што се гледа еднаш во животот (видео)

CENTAR MKD
Овој месец вистинско мало чудо се случило на Ред Хил авенијата во Ирвин, Калифорнија. Камера на командната табла во автомобилот снимила една неверојатна сцена. Имено,...
Мозаик

Заминал со братот на планина. Кога ќе видите што се случило на крај ќе се наежите!

CENTAR MKD
Оваа реклама во само 90 секунди говори за животниот пат на двајца браќа, двајца најдобри другари. Ви гарантираме дека ќе се наежите! Погледнете го видеото:...
Мозаик

Писмо на еден дедо го освои светот: Ова се советите кои ги сподели!

CENTAR MKD
Џејмс К. Фланаган, писател од Њујорк, им оставил на своите внуци трогателно писмо во кое нанижал неколку важни совети до кои дошол во текот на...
Мозаик

Ако видите паричка вака заглавена на бравата од вашиот автомобил, реагирајте веднаш!

CENTAR MKD
Еве нешто на кое секако треба да обратите внимание. Монета заглавена во бравата на вашиот автомобил. Верувале или не, овој сосема едноставен трик на крадците...
Мозаик

Подигнале дрон на небото над Аушвиц. Кога ќе видите што снимил, ќе ви се заледи крвта! (видео)

CENTAR MKD
Ова е дефинитивно едно од најпотресните видеа кои некогаш се снимени со дрон! Иако помина повеќе од половина век од холокаустот и ослободувањето на логорите...
Мозаик

Љубовна приказна која го изненади светот: 10 месеци по смртта на сопругот следел вистински шок!

CENTAR MKD
Шеесетгодишната Сју Џонстон од Хјустон со читателите на „Хајпервокал“ ја сподели својата љубовна приказна, која благодарение на Твитер го воодушеви светот. – Мојот драг сопруг...
Мозаик

Ставила ролна од тоалет хартија на електричен миксер. После ова, ќе посакате да го направите истото!

CENTAR MKD
Ставила ролна од тоалет хартија на електричен миксер. После ова, ќе посакате да го направите истото! Погледнете и споделете со пријателите:...
Македонија

Тлото не престанува да се тресе, нов потрес предмалку во Македонија

CENTAR MKD
Пред 17 минути во Охрид е почувствуван земјотрес со послаб интензитет, објави порталот Охридњуз. Според податоците на Европско- медитеранскиот сеизмолошки центар, во 12.40 часот регистриран...
Македонија

Отец Пимен: Христос се роди и за оние кои возат џип, и за оние кои одат пешки и кои палеа и не палеа оган

CENTAR MKD
По повод големиот и тежок христијански празник Божиќ, Отец Пимен се огласи на социјалната мрежа Фејсбук. – Христос се роди и за оние кои палеа огнови,...
Македонија

Страшна трагедија на македонци во САД – настрада македонско семејство во страшната сообраќајка, дечиња останаа без мајка

CENTAR MKD
Во тешката сообраќајка која што се случила во близина на Нешвил, Тенеси, се случила страшна сообраќајка за време на празниците кога возилото со кое се...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Православните христијани го слават Божик

CENTAR MKD
Православните христијани денес го слават Рождеството Христово-Божиќ. Во сите храмови на Македонската православна црква изутринава се одржуваат божиќни литургии. Централното одбележување е во Соборниот храм...
Македонија

Ќе се воведуваат налепници за возила, различна боја за секој загадувач

CENTAR MKD
Воведување на еколошки налепници за сите возила во земјава, предвидува Законот за возила кој го подготвува Министерството за економија. Дополнително, со претстојните законски измени ќе...