12 C
Скопје
22. април 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Author : CENTAR MKD

Мозаик

Зел клуч и го ставил на шише вино. Причината? И вие ќе го правите истото! (видео)

CENTAR MKD
Замислете ја следнава ситуација… доаѓате дома после напорен работен ден и сакате само малку одмор. Одлучивте да испиете една чаша вино, но тука настанува проблем…...
Мозаик

Поставил пластична цевка среде саксија. Кога ќе го видите резултатот, ќе се воодушевите!

CENTAR MKD
Користејќи само неколку состојки, ќе ви покажеме како да направите прекрасна цветна кула, совршена за вашиот двор. Погледнете го видеото: by kucasnova Извор: likemag...
Мозаик

Запреле црн џип, а од него излегол руски војник кој сакал да им оддржи лекција, но…

CENTAR MKD
Веројатно и сами безброј пати сте налетале на класични возачи, кои мислат дека се единствени на патот и дека можат да прават што сакаат. Димитриј...
Мозаик

Откако поминал преку 300 километри, слушнал чуден звук од предниот дел на автомобилот, а потоа следело изненадување!

CENTAR MKD
Едно од најстрашните и најстресните искуства за човекот е удирање на животно со автомобил. Тоа ве вади од такт и ве исполнува со чувство на...
Мозаик

Дозволил да го каснат две најотровни змии на светот. Она што се случило со неговото тело…

CENTAR MKD
Запознајте го Тим Фриеди, човек кој направил толку за имунологијата, што многумина од нас не можат ниту да сонуваат… Работата да биде уште пофасцинантна, тој...
Мозаик

Ова се знаци дкеа ве искорситуваат: Причината можеби не лежи во тоа што сте културна личност

CENTAR MKD
Колку пати сте премолчиле некои работи и не сте го изнеле своето мислење за да не се замерите со другите? Причината можеби не лежи во...
Мозаик

Социјален експеримент: Минувачите игнорираа момче кое јадело од канта за ѓубре (видео)

CENTAR MKD
Новозеландската полиција оваа година планира да регрутира 400 нови полицајци, а едно од клучните прашања кои им го поставува на кандидатите е дали би му...
Мозаик

Купил стара бензинска пумпа, а потоа од неа направил дом од соништата! Сега сите соседи му љубоморат!

CENTAR MKD
Роберт Гутрие одлучил да направи нешто несекојдневно. Купил стара бензинска пумпа и одлучил да ја претвори во свој нов дом. Оваа бензинска станица била запуштена...
Мозаик

Изгубила контрола над автомобилот и завршила на неверојатно место (фото)

CENTAR MKD
Една жена изгубила контрола над своето „бе-ем-ве“ и завршила на неверојатно место. Имено, автомобилот завршил на бочната страна, помеѓу ѕид и куќа. Жената ја извлекле...
Македонија

Амди Бајрам со потег кој никој не го очекуваше

CENTAR MKD
Лидерот на Сојуз на Роми, пратеникот Амди Бајрам гласаше заедно со актуелното мнозинство, и направи потег кој никој не го очекуваше. Имено Бајрам, инаку некогашен...