Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Жена избодена до смрт на политички фестивал во Шведска

Една жена е избодена до смрт на шведскиот остров Готланд за време на годишен политички фестивал пред општите избори за нешто повеќе од два месеци, соопшти денеска полицијата.

Според информациите од полицијата, осомничениот за убиството е приведен, но без дополнителни детали.

Политичкиот фестивал на островот Готланд привлекува илјадници луѓе кои доаѓаат да слушнат како зборуваат и како се дружат политичарите.

Во моментот на инцидентот на состанокот имало многу луѓе. Мотивот за убиството допрва ќе се утврдува.

Можеби ќе ве интересира

Шведска: Гас од „Северен тек 1“ истекува во Балтичкото Море

M T

Зеленски: Русија насекаде остава смрт, мора да одговара за тоа

M T

Жена и две мали деца загинаа во железничка несреќа во Хрватска

M T

Во Шведска можна промена на власта: Десниот блок има тесна предност

M T

Тешко повредена жена од струшко откако автомобил излетал од патот

M T

Маж со секира убил жена во Берлин

M T