Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Тешко повредена жена од струшко откако автомобил излетал од патот

На 05.09.2022 во 00.55 часот во СВР Охрид било пријавено дека на магистралниот пат Охрид-Кичево, кај клучката за Славеј планина, патничко моторно возило „мерцедес“ со струшки регистарски ознаки, управувано од Н.З.(19) од с.Подгорци, струшко, излетало од коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката Р.С.(52) од с.Бороец, струшко, констатирани во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Охрид.

Можеби ќе ве интересира

Жена и две мали деца загинаа во железничка несреќа во Хрватска

M T

Малолетен пешак тешко повреден по удар од автомобил

M T

Промена на акумулатор на автомобил стар 10 години – 30.000 евра

M T

Арачиновец со автомобил излета на поранешниот полигон под скопско Кале

M T

Маж со секира убил жена во Берлин

M T

Автомобил прегази маж на скопската обиколница, пешакот починал на лице место

M T