11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Жена и две мали деца загинаа во железничка несреќа во Хрватска

Утринава околу 9:30 часот, патнички воз удрил во автомобил во градот Болфан, на железничкиот патен премин, јавуваат хрватските медиуми.

Според информациите, двајца сопатници од автомобилот, 27-годишна жена и четиригодишно момче загинаа.

Во Општата болница Копривница се пренесени уште двајца патници.

Информациите се дека во болница биле пренесени 28-годишен возач и четиригодишно девојче, кои лекарите ги реанимирале на пат кон болница и во болница. Во болница починало четиригодишното девојче.

Директорот на болницата, Мате Девчиќ изјавил дека при транспортот во болница бил направен обид да се спаси четиригодишното девојче со реанимација.

Како што се испоставува, на преминот немало рампа.

Железничкиот сообраќај е во прекин. Патничкиот воз сообраќал на линијата Копривница – Вараждин.

Можеби ќе ве интересира

Уапсена мајката чии деца биле пронајдени мртви во куфери на Нов Зеланд

M T

Во Хрватска денеска почнува вакцинацијата против омикрон

M T

Двајца загинати во несреќа на Дунав кај Белград

M T

Осум деца се тешко ранети кога граната експлодира на детски настан во Украина

M T

Тешко повредена жена од струшко откако автомобил излетал од патот

M T

Маж со секира убил жена во Берлин

M T