27.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : Шведска

Коронавирус Свет

Шведскиот модел сепак успешен – без строги мерки до нула починати

M T
Рекорден број на заразени и починати од Ковид-19 во Европа, а во Шведска нула починти. Оваа европска земја беше ставена на столбот на срамот во...
Коронавирус Свет

Зголемен бројот на заразени во Шведска, мерките продолжуваат да важат

M T
Во Шведска, најверојатно ќе се види во наредните месеци дали инфекциите со Kовид-19 ќе добијат на интензитет, додека сегашните епидемиолошки мерки мора да се задржат,...
Коронавирус Centar Свет Во тренд...

Шведска ги повика повозрасните граѓани да излезат од изолација

CENTAR MKD
На повозрасните Швеѓани, на возраст над 70 години, и на другите ризични групи сега им се препорачува да ги следат истите упатства за коронавирусот како...
Centar Свет

Нов пристап: Шведска воведува локално затворање поради голем број на заразени

CENTAR MKD
Шведска има сè поголем број на новоинфицирани со коронавирус. Така, во четвртокот имало 1.075 случаи, а вчера 596 случаи. Оваа држава е позната по тоа...
Коронавирус Centar Свет Во тренд...

Шведска го сузби коронавирусот: Ја платија цената, но можеби завршија со епидемијата

CENTAR MKD
Еден од водечките дански епидемиолози Ким Снепен процени дека епидемијата на коронавирус во Шведска можеби е сузбиена, иако имунитетот на населението сè уште е под...