Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Снимале деца со мобилни и подводни камери, уапсени двајца Германци во Ровињ

Двајца германски државјани беа уапсени од полицијата во Ровињ под сомнение дека извршиле кривично дело експлоатација на деца за порнографија, објави полицијата.

Според податоците на полицијата, вчера попладне во камп во областа Ровињ, германски државјанин снимил деца со мобилен телефон во близина на ресторан, додека друг снимал деца со подводна камера на плажа.

И двајцата биле уапсени, нивните предмети поврзани со извршување на делото биле одземени, а по нив се води кривична истрага. Според неофицијални информации, станува збор за 41-годишен маж и 56-годишен маж од Германија.

Можеби ќе ве интересира

„Фајзер“: Вакцината дава силен имунолошки одговор кај децата на возраст од 12 до 15 години

M T

САД ја одобрија вакцината на „Фајзер“ за деца од 5 до 11 години

M T

Забрането рекламирање на слатки наменети за деца под 16 години во Шпанија

M T