Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Коронавирус Centar

Рекорден број нови случаи на коронавирус во Грција

фото Pixabay

Во Грција регистрирани се дури 453 нови случаи на ковид 19, што претставува најголем број за 24 од стартот на пандемијата.

Огромен број на нови случаи се поврзани со жариште во мигрантски камп на островот Лезбос, каде се регистрирани дури 184 лица позитивни на коронавирус, а 174 нови случаи се потврдени во Атина и регионот.

Вкупниот број заразени во Грција е 15.595, инаку досега од опасниот вирус починале 344 пациенти.

Можеби ќе ве интересира

Од компликации од ковид починаа 36 годишен скопјанец и 41 годишен битолчанец

CENTAR MKD

Холанѓаните “обучуваат” пчели да ја “насетат” короната

CENTAR MKD

Нов сој на коронавирусот стигна до Европа: Што се знае за него?

CENTAR MKD