Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик Љубов Хороскоп

Ѕвездите кажуваат: Родените во овие три хороскопски знаци ќе се заљубат оваа зима

Оваа година има уште еден месец и околу две недели до крајот и во тоа време се може да се случи.

Доколку сте слободни и не сте во врска, а сте родени во еден од овие три хороскопски знаци, голема е веројатноста да се заљубите до почетокот на 2022 година, барем така предвидува хороскопот.

Риби

Родените во знакот Риби генерално копнеат по хармонија, а и оваа зима ќе имаат многу љубов и пеперутки во стомакот. Конечно ќе најдат партнер кој по долго време повторно ќе им ги разбуди чувствата и ќе ужива во романтичните празници. Со заедничките мазни вечери на каучот и романтичните зимски прошетки, ништо повеќе нема да им стои на патот.

Стрелец

И Стрелците оваа година ќе ги изненади нова љубов. Додека есента беше полна со љубовна стагнација и страдање, зимата конечно ќе донесе свежи ветрови. Од голема љубов до доживотна врска – се е можно! Како и да е, дефинитивно ќе имате пеперутки во стомакот и конечно ќе се ослободите од есенската депресија.

Бик

Додека Бикот минатата година беше воздржан кога е во прашање излегувањето и претпочиташе да се концентрира на кругот на пријатели, оваа зима конечно ќе најде подлабоки чувства. Овој хороскопски знак во моментов е целосно во рамнотежа со вашето внатрешно јас – што е совршена предиспозиција да се заљубите по долго време.

Можеби ќе ве интересира

Силна зима ги зафати Либан, Сирија и Јордан – Починаа три деца

M T

Шест работи што возачите треба да ги знаат при зимско возење

M T

Пендаровски: Да бидеме солидарни, сплотени, да си посветуваме внимание и да си даруваме љубов

M T

Ѕвездите не им се наклонети: Три хороскопски знаци кои ги следи малер

M T

Ѕвездите ќе донесат големи изненадувања до крајот на годината: 4 знаци нема да бидат свесни што се случува – ги очекува лудило во љубовта

M T

Животни пресврти до крајот на годината: На некои знаци им се насмевнува љубов, на некои пари

M T