Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик Хороскоп

Ѕвездите не им се наклонети: Три хороскопски знаци кои ги следи малер

Не постои човек кој секогаш го следи среќата. Сепак, се издвојуваат три хороскопски знаци кои некако како секогаш да ги следи малер. Во продолжение дознајте за кого станува збор…

Девица

Девицата е навистина еден од знаците на лоша среќа. Во секој сегмент може да и се случи некаков пех, поради што често знаат да се нервираат.

Особено можат да паничат во ситуации кога очајно им е потребна среќата, бидејќи однапред знаат дека таа може да отсуствува. Затоа Девиците многу ретко или речиси никогаш не веруваат во среќа, но даваат се од себе целосно да го исклучат моментот кога среќата пресудно треба да им помогне. Дури и во љубовта често не се придружени со среќа.

Вага

Вагата е еден вид изрод за среќа. И тогаш, кога среќата треба да им дојде и кога само што тропнала на нивната врата, едноставно може да се случи пресврт и среќата да се претвори во несреќа. Ако излезат надвор кога сонцето е надвор, наскоро би можеле да бидат погодени од дожд. Ќе се прави редица во поштата непосредно пред да влезат и слично.

Вагите лесно се прилагодуваат на малите нешта и учат да живеат со нив без никакви фрустрации, но големите работи, како неопходната среќа на работа, љубовта и другите важни области од животот, можат да ги фрустрираат.

Риба

Рибите се среќни само од една едноставна причина, бидејќи се премногу преокупирани со нивниот паралелен свет во кој живеат, па дури и да сфатат колку всушност ги следи некој малер. Инаку, кога ќе погледнат наназад, апсолутно сфаќаат дека се што требало да се случи на добар принцип, најчесто се случило на лош.

Затоа знаат да бидат нервозни и лути. Единствената околност која може да донесе поголема количина на среќа во нивните животи е да најдат партнер кој ќе ја пренесе или емитува нивната среќа.

Можеби ќе ве интересира

Ѕвездите кажуваат: Родените во овие три хороскопски знаци ќе се заљубат оваа зима

M T

Ѕвездите ќе донесат големи изненадувања до крајот на годината: 4 знаци нема да бидат свесни што се случува – ги очекува лудило во љубовта

M T

Оваа домашна работа многумина ја мразат, а го намалува стресот и го подига нивото на среќа

M T