16.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » порака
Војна во УкраинаСВЕТИЗБОР

Шефот на украинската безбедност со порака до Медведев „Да најде бункер во кој ќе се скрие“

M T
Олексиј Данилов, секретарот на Советот за национална безбедност и одбрана на Украина, одговорил на заканите од заменикот и сојузник на Путин, Дмитриј Медведев, пренесуваат агенциите....
СВЕТ

Тајван со порака до Пекинг: Ќе го искористиме правото на самоодбрана

M T
Тајван соопшти дека ќе го искористи своето право на самоодбрана и контранапад доколку кинеските вооружени сили влезат на негова територија, пренесуваат светските агенции. Според написите,...
СВЕТ

Порака од Кина: НАТО да им се извини на Србија, Ирак, Либија, Сирија и Авганистан

M T
НАТО треба да им се извини на Србија, Ирак, Либија, Сирија и Авганистан за 900.000 животи изгубени во војни и десетици милиони бегалци, изјави портпаролот...
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: Јасна порака на ЕУ дека ги поддржува законските измени за судиите, ВМРО-ДПМНЕ е очајна

M T
Европската унија упати порака дека очекува поддршка од пратениците за Законот за продолжување на рокот за пензионирање на судиите, соопшти СДСМ. „ Тоа го потврди...
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: Мицкоски да ја прифати пораката од граѓаните и да се откаже од деструкциите

M T
„Граѓаните со дебаклот на протестот му упатија јасна порака на ВМРО-ДПМНЕ и на Христијан Мицкоски дека не сакаат блокади и деструкции. Наместо да биде единствен...
Војна во УкраинаСВЕТИЗБОР

Силна порака на Ердоган до преговарачите на Украина и Русија: Продолжувањето на војната никому не оди во корист

M T
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган се обрати во Истанбул пред почетокот на руско-украинските преговори кои почнуваат денеска. – Продолжувањето на војната никому нема да има...
МАКЕДОНИЈА

Порака од претседателот Стево Пендаровски по повод Светскиот ден на лицата со Даунов синдром

M T
По повод одбележувањето на Светскиот ден на лицата со Даунов синдром, претседателот Пендаровски ја упати следнава порака: Светскиот ден на лицата со Даунов синдром, 21-от...
Војна во УкраинаСВЕТТОП ВЕСТИ

Стејт департментот со остра порака до Путин: Веднаш престанете со ова крвопролевање!

M T
Американскиот Стејт департмент го повика рускиот претседател Владимир Путин „веднаш да го запре ова крвопролевање и да ги повлече војниците од украинските територии“. Во соопштението...
СВЕТ

Австрискиот претседател и канцеларот и порачаа на Украина: Не сте сами

M T
Австрискиот претседател Александар ван дер Белен и канцеларот Карл Нехамер снимија заедничка видео порака на солидарност со Украина и нејзините граѓани. „Длабоко сме трогнати од...
СВЕТ

Бајден со порака до Украина: САД ќе одговорат решително доколку Русија одлучи да нападне

M T
Американскиот претседател Џо Бајден му рекол на украинскиот претседател Владимир Зеленски дека Соединетите Американски Држави и нивните сојузници ќе одговорат одлучно доколку Русија ја продолжи...
МОЗАИК

СЕ РАЗБУДИ САМА ВО НЕГОВИОТ СТАН ПОСЛЕ ДЕЈТ: Оставил белешка со порака дека е оженет и станал ТАТКО, нејзиниот број го БЛОКИРАЛ!

M T
Девојката, која сакала да остане анонимна, ја сподели својата приказна за најлошиот состанок на кој била за бринтанските медиуми. 20-годишната девојка се потсетила на состанокот...
МАКЕДОНИЈА

Порака до јавноста преку графит: Интегритетот на институциите важен во борбата против корупцијата и судирот на интереси

M T
Интегритетот на институциите е прв чекор за спречување на корупцијата и судирот на интересите, а за негово зајакнување е значајно зголемувањето на транспарентноста на институциите...
СВЕТ

Бајден со порака до терористите: ИСИС, не завршивме со вас

M T
Американскиот претседател, Џо Бајден, денеска се обрати до нацијата по повод крајот на војната во Авганистан, бранејќи го хаотичното повлекување од Кабул, ден откако последните...
ТЕМАМОЗАИКТЕХНОЛОГИЈАИЗБОР

Предупредување за корисниците на WhatsApp: Ако добиете ваква порака, некој се обидува да ве хакира

M T
Корисници на WhatsApp, внимавајте на опасната измама која ве хакира за само неколку секунди! За среќа, лесно е да се забележи – но исклучително е...
СВЕТ

Ердоган: Непобедливата Турција испрати порака до целиот свет

M T
Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, за турскиот медиум „Јени Сафак“ напиша статија по повод петгодишнината од обидот за воен удар во Турција, што беше...
МАКЕДОНИЈА

Царовска со порака до деветоодделенците и матурантите: продолжете успешно да гизаокружувате образовните етапи, стекнувањето знаење е најисплатлива инвестиција

M T
Овие денови полуматурантите беа исправени пред голема дилема, каде да ја продолжат образовната надградба. Испративме голем број пораки и до нив и до нивните семејства...
ТЕМАТЕХНОЛОГИЈА

Како да се заштитите кога ќе ви стигне порака со измама на Вибер?

M T
Што ако добиете линк, број или е-mail од непознат број на Вибер? Линкови, e-mail адреси и броеви од непознати извори може да предизвикаат значителна штета....
СВЕТ

Москва со порака: Ќе има страшни последици ако некој изврши провокации како случајот со британскиот разурнувач

M T
Руската Црноморска флота, заедно со Граничната служба на ФСБ, испукаа предупредувачки истрели за да го спречат британскиот разурнувач да ја наруши руската државна граница, јавија...
КОРОНАВИРУСТЕМАМАКЕДОНИЈАИЗБОР

Се огласи Венко Филипче во врска со претстојниот продолжен викенд, а во контекст на ковид 19 сотојбата во Македонија

CENTAR MKD
– Пред нас е продолжен викенд во кој очекувам максимално одговорно однесување на граѓаните. Влегуваме во исклучително ризична фаза во која вирусот е широко распростанет...