Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » договор
Македонија

Османи и Брнз потпишаа Договор за безбедносните мерки за заштита на класифицираните информации

M T
Министерот за надворешни работи, Бујар Османи и амбасадорката на Соединетите Американски Држави во Скопје, Кејт Мери Брнз, денеска, го потпишаа Договорот меѓу Владата на Република...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Договор вреден 500.000 евра го поврзува телохранителот на Мицкоски со скандалот со криминалните парцели

M T
Соопштение на СДСМ: Македонската јавност деновиве е сведок на голем скандал кој директно води до Белиот дворец и луѓе блиски на Христијан Мицкоски. Неколку луѓе...
Македонија Бизнис

Град Скопје ќе го раскине договорот за новогодишно украсување на градот

M T
Соочени со енергетската криза која е во тек, а имајќи во предвид дека државата набавува електрична енергија со драстично повисока цена, како и во согласност...
Коронавирус Свет

Заврши судскиот спор меѓу ЕУ и „Астра зенека“, објавени детали од договорот

M T
Европската комисија и „Астра зенека“ денеска објавија дека постигнале договор за испорака на преостанатите дози на вакцини против ковид. Ова го заврши тековниот судски спор...
Свет

Пентагон го советувал Бајден да го почитува договорот со талибанците, велат од Белата куќа

M T
Пентагон му препорача на американскиот претседател Џозеф Бајден да се придржува до договорот на 31 август како краен рок за заминување на американските војници од...
Македонија

Маричиќ во Косово ќе потпише Договор за заемна правна помош во граѓанските предмети

M T
Министерот за правда Бојан Маричиќ денеска ќе престојува во еднодневна работна посета на Косово. Предвидено е да има средба со косовската министерка за правда Албулена...
Бизнис Свет

Безос ја тужи НАСА за изборот на Илон Маск, на кого му додели 2,9 милијарди долари за летало на Месечината

M T
Компанијата „Блу ориџин“ на американскиот милијардер Џеф Безос ја тужеше американската влада поради одлуката НАСА да ѝ додели на компанијата на Илон Маск – „СпејсX“...
Свет

Израел потпиша договор за испорака на радари на германската армија

M T
Израелската компанија „Израел Аероспејс индустрис“ потпиша договор вреден 200 милиони евра (237 милиони долари) за испорака на напредни радари на германската армија. „Четири радарски системи...
Македонија Во тренд...

Заев во Атина-ќе биде потпишан Договор за интерконекција за пренос на природен гас

M T
Премиерот Зоран Заев денеска според најавите од владините служби ќе учествува на панел дискусија во рамките на конференцијата на „Економист“ – 25 Тркалезна маса со...
Македонија

Маричиќ на средба со Готскова- Борбата против корупцијата ќе биде продолжена и продлабочена

M T
Министерот за правда Бојан Маричиќ на денешната средба со новата директорка на Регионалната антикорупциска иницијатива (РАИ), Десислава Готскова, и посака успех во работата со уверување...