17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » четка за заби
CentarМозаик

Совети кои ќе ви помогнат: Еве кога е време да ја фрлите четката за заби

M T
Правилното и редовно миење на забите е најголемата гаранција за оралното здравје. Но ако четката што ја користите не е соодветна поради некоја причина, може...
Мозаик

ДАЛИ ПО УПОТРЕБА САМО ЈА ПЛАКИТЕ ЧЕТКАТА ЗА ЗАБИ СО ВОДА? Правите голема грешка

M T
Ние користиме четка за заби најмалку два пати на ден. Ги отстранува остатоците од храна, бактериите и наслагите на забен камен од забите. По употреба...
CentarМозаик

Не е доволно само да ја исплакнете четката за заби: Еве како правилно да ја исчистите

M T
Иако можеби мислите дека испирање на четката за заби под вода е доволно за одржување на чистотата, експертите за орална хигиена не мислат така. „Устата...