26.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » начини
CentarМозаикЗдравје

Со овие 5 начини можете природно да го регулирате шеќерот во крвта

M T
Високиот шеќер во крвта, исто така познат како хипергликемија, е најчесто поврзан со дијабетес и преддијабетес (каде што шеќерот во крвта е висок, но не...
CentarБизнисВо тренд...

Неколку начини да заштедите: Се почнува како млад, а кога ќе започнете, секогаш ќе имате заштедени пари

M T
Луѓето кои знаат да штедат, обично ја учат оваа навика како деца. Кој ќе започне да штеди порано во животот, особено за „црните денови“, ќе...