22.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » сообраќаен режим
МАКЕДОНИЈАЛОКАЛНО

ЈСП: Изменет сообраќаен режим на неколку автобуски линии

M T
ЈСП информира дека денеска, 23 јули, после 17 часот, поради изведување на градежни активности на дел од булеварот „Кузман Јосифовски Питу“, на потегот од семафорите...
МАКЕДОНИЈА

Посебен сообраќаен режим во центарот на Скопје поради протест

M T
Посебен сообраќаен режим ќе се спроведува денеска во центарот на Скопје поради протестен марш, во oрганизација на здруженијата на граѓани – коалиција „Менуваме“. Како што...