15.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија

ВМРО-ДПМНЕ со протести во седум градови под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“

фото: Од протестите на ВМРО ДПМНЕ / Охрид, октомври 2020

ВМРО-ДПМНЕ денеска од 18 часот ги повикува граѓаните, на како што велат од опозициската партија, протести за одбрана на националните интереси под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“.

Протести ќе се одржат во Куманово, Тетово, Велес, Кавадарци, Прилеп, Охрид и Битола.

„Време е граѓаните на Република Македонија да се обединат и да се стави крај на лудоста на Зоран Заев, човекот кој што сака да ги продаде националните интереси. Заев не може да испорача ништо добро за својата држава и мора да си оди. Оставка веднаш“, велат од ВМРО-ДПМНЕ додавајќи дека само така македонските граѓани ќе живеат подобро.

Можеби ќе ве интересира

Талибанците со солзавец го растурија протестот на жените во Кабул

M T

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ поддржува антиваксерство

M T

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски – докажаниот извор на лажни вести, стојат зад протести на кои се навредуваат новинари

M T