30.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » блокада
Македонија

Маричиќ-Бирн: Блокадата штети на целиот регион и е против интересите на ЕУ

M T
Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ на маргините на Самитот на Европската Унија за Западен Балкан оствари средба со ирскиот министер...
Свет

Борел: Руската блокада на извозот на жито е воено злосторство

M T
Блокадата на Русија на извозот на милиони тони украинско жито е воено злосторство, изјави високиот претставник на ЕУ за надворешни работи Жозеп Борел. Ја повикуваме...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Мицкоски дома прави блокада на Собранието, а надвор предавство на државните интереси

M T
Христијан Мицкоски и неговата ВМРО-ДПМНЕ продолжуваат со деструктивно, антидржавно и антинародно однесување. По налог на Мицкоски пратениците во Собранието блокираат се што е во интерес...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Каков дебакл, пропаднатата блокада Мицкоски ја замени со протест за месец од сега

M T
Соопштение на СДСМ: Пропаднаа обидите на ВМРО-ДПМНЕ за блокада на Собранието, „активната блокада“ издиша, па од досега невидените чекори што ги најавуваше Христијан Мицкоски му...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Новите деструктивни идеи за блокада на граѓаните од страна на ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат поразени

M T
Соопштение на СДСМ: Откако им пропадна деструктинвата идеја за блокирање на собранието, ВМРО-ДПМНЕ повторно ќе се договара како да ги блокира граѓаните и државата. Упорни...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Не успеа блокадата на Собранието, СДСМ работи за граѓаните

M T
Соопштение на СДСМ: Два дена им беа доволни на граѓаните да видат дека не успеа блокадата на Собранието. Пропаднаа обидите за деструкција од страна на...
Македонија Во тренд...

СДСМ: Не успеа блокадата, усвоен е дневниот ред, деструкциите на Мицкоски ќе бидат поразени

M T
Соопштение на СДСМ: Христијан Мицкоски не се откажува од блокадите и деструкциите, се надева дека вештачки ќе создаде поличка криза и ќе придизвика штета врз...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Не успеа блокадата, усвоен е дневниот ред, деструкциите на Мицкоски ќе бидат поразени

M T
Соопштение на СДСМ: Христијан Мицкоски не се откажува од блокадите и деструкциите, се надева дека вештачки ќе создаде поличка криза и ќе придизвика штета врз...
Свет

Соединетите Држави ја повикаа Канада да ја прекине блокадата на камионџиите

M T
Американските власти ја повикаа канадската влада да ги искористи своите федерални овластувања за да ја прекине блокадата на камионџиите кои протестираат против ограничувањата поврзани со...
Македонија

Пендаровски – Стјуарт Пич: Надминувањето на блокадата за преговорите со ЕУ ќе внесе дополнителна стабилност на Западен Балкан

M T
Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими сер Стјуарт Пич, Специјален претставник на Обединетото Кралство за Западен Балкан. Претседателот Пендаровски изрази задоволство од посетата на специјалниот...
Македонија

Шекеринска: Ќе расте гласот против блокадата за Северна Македонија во ЕУ

M T
Гласот против блокадата ќе расте, а со добри решенија ќе ги демантираме и најголемите скептици, изјави министерката за одбрана Радмила Шекеринска, коментирајќи го бугарското вето...