10.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » англија
КОРОНАВИРУССВЕТИЗБОР

Англија ја намали изолацијата на пет дена за позитивните на ковид

M T
Во Англија минималниот период на самоизолација за луѓето кои се позитивни на Ковид-19 е намален на пет дена. Таквата одлука е донесена по разгледувањето на...
КОРОНАВИРУССВЕТ

Скандал во Англија: 43.000 луѓе наводно добиле неточни резултати од ковид-тестови

M T
Во лабораторија во Англија прекинати се тестирањата на Ковид-19 откако се појавија сомнежи дека околу 43.000 луѓе можеби добиле неточни резултати од тестот. Покрената е...
КОРОНАВИРУССВЕТИЗБОР

За време на првиот карантин во Англија бројот на млади пушачи нагло скокнал, а постарите почнале да размислуваат за откажување

M T
Според неодамнешна студија, бројот на млади пушачи во Англија се зголеми за време на првиот карантин, пренесува „Би -Би-Си“. Бројот на млади луѓе на возраст...
КОРОНАВИРУССВЕТ

Англија по укинувањето на мерките: Стотици илјади луѓе во изолација, маркетите празни

M T
Англија во понеделникот ги укина речиси сите ограничувања поврзани со пандемијата на коронавирус. Првата недела е одбележана со зголемување на бројот на новозаразени, недостиг на...
КОРОНАВИРУССВЕТ

Бројот на заболени со Ковид-19 во Англија се зголеми за четири пати во последниот месец

M T
Бројот на заболени со Ковид-19 во Англија се зголеми за четири пати во последниот месец, додека британскиот премиер, Борис Џонсон, објави дека има намера целосно...