Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : азил

Свет

Курц: Потребни се повеќе протерувања на баратели на азил

M T
Австрискиот канцелар Себастијан Курц остро го отфрли обидот на неколку невладини организации да ја препишат вината за смртта на 13-годишно девојче на жртвата и истакна...