Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : комисија за заразни болести

Коронавирус Македонија

Комисијата засега нема да воведе нови рестрикции

M T
Комисијата за заразни болести, на денешниот состанок ја разгледуваше епидемилошката состојба во државата. Лесно зголемување на позитивни од тестирани за Ковид 19 има во Скопје...
Коронавирус Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Владата носи одлука за нови рестриктивни мерки: Сѐ ќе се затвори по 23 часот, ќе се работи онлајн и во две смени

CENTAR MKD
Во вторник на Владина седница ќе се најдат дополнувањата на предлозите за рестриктивни мерки поради коронавирусот, кои во понеделникот беа тема на состанокот на Комисијата...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

По рекордните бројки на новозразени: Полициски час од 22 часот?

CENTAR MKD
По рекордните бројки на новозаразени, Комисијата за заразни болести се мисли да предложи враќање на рестриктивните мерки, и тоа преку полициски час од 22 часот,...