17.8 C
Скопје
23. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » мишел
МАКЕДОНИЈАИЗБОР

58-ма Владина седница: Претседателот на Европскиот Совет Шарл Мишел ја пренесе поддршката на ЕУ за почеток на преговорите со Северна Македонија; Усвоен дополнет Предлог-Буџет за 2022 година; предложен нов Закон за енергетика усогласен со прописите на ЕУ

M T
Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа 58-та редовна седница на која покрај премиерот Димитар Ковачевски и членовите на Владата присуствуваше и се обрати...
МАКЕДОНИЈА

Претседателот на Советот на Европа Шарл Мишел во еднодневна посета на Република Северна Македонија

M T
Денеска, 5.07.2022 година, во еднодневна посета на Република Северна Македонија ќе пристигне претседателот на Советот на Европа, Шарл Мишел. Во рамки на посетата високиот претставник...
МАКЕДОНИЈА

Ковачевски-Мишел: Интеграцијата на Западен Балкан во ЕУ е прашање од највисок приоритет

M T
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, како дел од својата програма со активности за време на Преспа форумот за дијалог, денеска имаше...
СВЕТ

Мишел: Членките на ЕУ треба да размислат за азил за руските војници кои ја напуштаат војната

M T
Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел изјави дека земјите-членки на Европската унија треба да разгледаат начини да им понудат азил на руските војници кои се...
МАКЕДОНИЈА

Пендаровски до Мишел: Билатералните прашања не треба да бидат пречка на патот кон ЕУ

M T
Претседателот Стево Пендаровски, во рамки на работната посета на Украина по повод 30-годишнината од независноста на земјата, денеска во Киев оствари средба со претседателот на...