30.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » груби
Македонија

Груби – Абдрахманов: Македонија е пример за почитување на правата на заедниците

M T
Првиот вицепремиер на Владата и министер за Политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби се сретна со високиот комесар на ОБСЕ одговорен за малцинските...
Македонија

Груби – Томан: Преговорите со ЕУ да почнат на почетокот на 2022 година

M T
Вицепремиерот и министер за Политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби се сретна со амбасадорот на Република Чешка Мирослав Томан. Груби потенцираше дека поддршката...
Македонија

Груби-Линхарт: Северна Македонија заслужува отварање на преговорите со ЕУ

M T
Првиот вицепремиер на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби, оствари средба со сојузниот министер за европски и меѓународни работи...
Македонија Во тренд...

Груби: Целата Влада ја поддржува Теута Арифи, таа е челична дама

M T
Јас и сите мои колеги министри и други функционери од сите ешалони стоиме зад Теута Арифи и општина Тетово кон реализација на сите проекти предвидени...
Македонија

Груби-Гир: Нема простор за евроскептицизам, нема друга алтернатива освен европската интеграција

M T
Вицепремиерот и министер за Политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби, денеска оствари средба со амбасадорот на Европската Унија во земјава, Дејвид Гир. Безрезервната...