Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » стабилност
МакедонијаБизнис

НБРМ: Стабилноста на денарот е успешно одржана, банките се отпорни на шокови

M T
Стабилноста на финансискиот систем беше одржана успешно и во 2021 година при што речиси сите сегменти од финансискиот сектор остварија забрзан раст. Банкарскиот систем, како...
Бизнис

Стабилноста на финансискиот систем – поддршка на домашната економија

M T
Стабилноста на финансискиот систем е поддршка за економијата, особено во услови на сè поголеми предизвици кои доаѓаат од надворешното окружување. На седницата на Советот на...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Шилегов: Децата не ни се тепаат, ги вративме мирот и стабилноста во Скопје

M T
Во емисијата „Патот кон“, актуелниот градоначалник на Град Скопје и кандидат на СДСМ, Петре Шилегов, ја искоментира и подобрената безбедносна состојба генерално, во целиот град....