11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » опрема
Војна во УкраинаСвет

Агенцијата за атомска енергија: Во пожарот на нуклеарката не е оштетена основната опрема

M T
Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) соопшти дека украинскиот регулатор соопшти дека нема промена во пријавените нивоа на радијација и дека пожарот не ја зафатил...
Македонија

Набавени нови 40 дрегери – со подобра опрема за полицијата до поголема безбедност за граѓаните

M T
Министерството за внатрешни работи набави нови 40 етилометри (познати уште и како дрегери) кои ќе бидат предадени на сообраќајната полиција за санкционирање на возачите што...