Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија Во тренд...

Град Скопје доделува парична помош за настраданите во пожарот во Тетово

Поради трагичниот настан, односно пожарот во модуларната ковид болница во Тетово, Советот на Град Скопје се состана уште еднаш за да гласа за доделување парична помош на семејствата на настраданите.

Градот Скопје, како израз на солидарност кон семејствата на загинатите во пожарот во модуларната болница во Тетово за секое загинато лице на семејство ќе додели парична помош од 100.000 денари во нето износ.

На оваа последна седница на овој состав на Советот на Град Скопје, градоначалникот Шилегов им се заблагодари на сите советници за добрата соработка во изминатите четири години.

Можеби ќе ве интересира

Шилегов: Град Скопје секогаш ќе биде партнер на СКСЗМ во подобрувањето на локалниот економски развој

M T

Град Скопје: Во Дрисла не се согорува опасен отпад без дозвола

M T

Град Скопје: Финансираме многу манифестации и проекти, но не ги организираме

M T