16.8 C
Скопје
13. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » момче
Свет

Десетгодишно момче подметнувало пожари на Лезбос

M T
Десетгодишно момче е приведено на грчкиот остров Лезбос откако било откриено дека подметнало пожари, пренесуваат медиумите во регионот. Детето признало дека ги палело дрвјата во...
Македонија

Тешко повредено младо момче по сообраќајка со мотоцикл

M T
На 27.06.2022 околу 07.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од сервисна улица која ги поврзува бул.„Никола Карев“ со бул.„Александар Македонски“ се...
Свет

Деветгодишно момче падна во бунар во Авганистан, спасувачката акција трае веќе три дена

M T
Во селото Шокак, во провинцијата Забул во Авганистан, спасувачите веќе три дена се обидуваат да го извлечат деветгодишниот Хајдар кој паднал во бунар Момчето се...
Македонија

Тешко повредено 18-годишно момче од Валандовско, со мотоцикл удрило во столб

M T
18-годишно момче од Валандовско е тешко повредено откако со мотоциклот кој го управувал удрил во столб. Според МВР, вчера во 15:00 часот во Полициската станица...
Македонија

Продолжува потрагата по момчето кое исчезна во водите на Вардар

M T
Полицијата и натаму го бара момчето кое вчера исчезна во реката Вардар, кај неготинско Пепелиште. Момчето почнало да се дави во реката, а другарче се...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Загина 21-годишно момче, со камион паднало во Вардар

M T
Момче на 21-годишна возраст загина кога товарното возило што го управувал паднало во Вардар. Возилото е сопственост на фирма од Куманово. Момчето од селото Сопот,...
Македонија

Се бара притвор за скопјанецот кој уби со нож момче во Ново Село

M T
Скопското обвинителство донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за убиство. -Осомничениот 30-годишник, по претходна вербална расправија, на 29 јуни со умисла лишил...
Мозаик

Мало момче не можело да ги задржи солзите на венчавката на својот татко, особено кога слушнало што му рекла невестата

CENTAR MKD
Преслаткиот 4-годишник Гејг не можел да ги задржи солзите кога неговиот татко, американскиот маринец Џошуа Њувил се оженил со Емили Лихан. Малечкиот Гејг добро се...
Македонија

Младо момче излета од патот Градско-Прилеп

CENTAR MKD
Во 10.30 часот на патот Градско-Прилеп, 26-годишниот М.Б. од селото Новаци, управувајќи мотоцикл „Кавасаки ZX-IOR“ со дебарски регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал надвор од...