Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Заев: Вели Мицкоски дека гушкал Албанец, абе човек за гушкањето треба да имаш срце, треба да имаш душа

Го гледам Мицкоски, вели тој немал проблем албанец да биде претседател на собранието, па зошто не им го кажа тоа на 27-ми април на граѓаните кои влегоа во собранието, рече Заев вечерва од Струмица.

Мицкоски вели гушкал Албанец, абе човеку бе, Не е дали е Албанец или Македонец, гушкањето е за дете и за возрасен човек, гушкањето и за маж и за жена. Гушкањето е за секаков граѓанин, но за гушкањето треба да имаш срце, треба да имаш душа, треба да имаш пуста крв.

Можеби ќе ве интересира

СДСМ: Новиот директор на РЕК Битола е дипломиран машински инженер и искусен, докажан кадар

M T

СДСМ: Мицкоски промашените проекти од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ да не ги припишува на Владата предводена од СДСМ

M T

СДСМ: Зголемено и стабилно парламентарно мнозинство предводено од СДСМ ќе стави крај на блокадите на опозицијата и ќе ги донесе важните закони

M T