29.8 C
Скопје
10. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » физичко присуство
Македонија

Собранието е повторно отворено за посети со физичко присуство

M T
Од денес, па секој петок во неделата, заинтересираните ќе имаат можност да ја разгледаат зградата на Собранието и да слушнат повеќе за улогата и функциите...
Македонија

Царовска: Остануваме на настава со физичко присуство, состојбата со Ковид-19 во училиштата е стабилна

M T
Министерката за образование Мила Царовска оценува дека состојбата со коронавирусот во училиштата е стабилна и токму поради ваквиот факт како што дополни, во најдобар интерес...
Македонија Во тренд...

Жаклина Лазаревска: Учебната година со физичко присуство се одвива успешно, реформите во образованието продолжуваат

M T
Прес-конференција на Жаклина Лазаревска, пратеничка на СДСМ: Учебната година со физичко присуство се одвива успешно и без проблеми. Над 187.000 основци и 70.000 средношколци, со...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Лидија Тасевска: Успешен старт на учебната година со физичко присуство, продолжуваме со грижа за образовниот процес

M T
Прес-конференција на Лидија Тасевска, пратеничка на СДСМ: Новата учебна година успешно започна со отворени училишта за сите ученици во основното и средното образование. Над 187.000...
Македонија Во тренд...

Царовска во Чаир: Моделот за настава со физичко присуство ќе го одржиме со висока лична и колективна одговорност

M T
Верувам дека моделот за настава кој ќе го применуваме од утре, со физичко присуство за сите ученици со точно утврдени ситуации и случаи кои можат...
Македонија

Учебната година почнува со физичко присуство, апелираме родителите да се вакцинираат

M T
Пред почетокот на новата учебна година, земјите во регионот ги соопштија одлуките наставата за учениците да се одвива со физичко присуство под јасно утврдени здравствени...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Даниела Колева: Наставата од први септември започнува со физичко присуство, апелираме да се почитуваат протоколите за заштита на здравјето

M T
Прес-конференција на Даниела Колева, пратеничка на СДСМ: Еден од врвните приоритети на Владата предводена од СДСМ и Министерството за образование и наука е создавањето на...
Македонија

Царовска за ТВ Клан: Отворањето на училиштата со физичко присуство е најдобра опција за учениците, заеднички да ги почитуваме протоколите за заштита на здравјето

M T
Од први септември наставата ја започнуваме со физичко присуство во сите училишта, за што Владата веќе донесе одлука и се подготвени потребните протоколи за заштита...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Учебната година на први септември ќе започне со физичко присуство, ВМРО–ДПМНЕ да престане да ги вознемирува граѓаните со лажни вести

M T
Реакција од СДСМ на соопштение на ВМРО-ДПМНЕ: Наместо да се занимаваат со креирање лажни вести и создавање несигурност кај граѓаните по однос на подготвеноста на...
Македонија Во тренд...

Создадени услови за почеток на школската година со физичко присуство, оцени Кризниот штаб

M T
На седницата на Главниот координативен кризен штаб на Владата од страна на ресорното министерство било предложено образовниот процес да се одвива со физичко присуство, со...
Centar Македонија Во тренд...

169 училишта добија дозвола да почнат со настава со физичко присуство, одлучи Владата

CENTAR MKD
На денешната седница на Владата е усвоен и Извештајот за работата на Комисијата за разгледување на поднесени барања од страна на основачот на училиштето за...