15.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : ковид 4

Бизнис

Почнува аплицирањето за новата бескаматна кредитна линија „Ковид 4“

M T
Од денеска, 15 јули, од 9 часот почнува аплицирањето за бескаматен кредит од кредитната линија ,,Ковид 4”. Јавниот повик за оваа кредитна линија беше објавен...
Македонија

СДСМ: 10 милиони евра за поддршка на домашното стопанство преку бескаматни кредити од линијата Ковид 4

M T
Соопштение на СДСМ: Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев продолжува со вистинска, навремена грижа за домашното стопанство и домашната економија. Во таа насока,...
Македонија Бизнис ТОП ВЕСТИ

Костадин Костадинов: 10 милиони евра за бескаматни кредити од линијата Ковид 4, поддршката за економијата продолжува

M T
Прес-конференција на Костадин Костадинов, портпарол на СДСМ и пратеник: Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев продолжува со вистинска, навремена грижа за домашното стопанство...