Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » рок
CentarМозаик

Овие намирници немаат рок на траење, може да се чуваат на собна температура

M T
Чувањето на некои намирници во фрижидер може да направи повеќе штета отколку добро. На пример, медот може да стои засекогаш на собна температура, но во...
CentarМозаик

Список на намирници кои НЕМААТ рок на траење: Можат да траат ВЕЧНО ако внимавате на неколку работи

M T
Секој кујнски шкаф во својот агол крие храна која долго време не сме ја користеле, па често не знаеме дали да ја фрлиме или да...
Македонија

Лорер: Декември не е реален рок за целосен договор со Северна Македонија

M T
Четиринаесетти декември не е реален рок за постигнување целосен договор со Северна Македонија, изјави за радио БТВ, Даниел Лорер, од коалицијата „Промената продолжува“. Лорер се...
CentarМозаик

ВНИМАВАЈТЕ: Дали користите шампон со истечен рок? Еве зошто треба да престанете да го правите тоа ВЕДНАШ!

M T
Шампоните обично траат 18 месеци по отворањето или три години ако не се отворени. Употребата по истекот на рокот може да има потенцијално опасни последици....
МакедонијаКултура

Продолжен рокот за поднесување на пријавите на Годишните конкурси за финансирање проекти од национален интерес по одделни области и активности од културата за 2022 година

M T
Министерството за култура, со Одлука бр. 08-12751/1, го продолжува рокот за поднесување пријави на Годишните конкурси за финансирање проекти од национален интерес во културата за...
Македонија

МОН: Од 1ви до 31ви октомври втор рок за аплицирање за субвенциониран студентски оброк

M T
Министерството за образование и наука информира дека од утре повторно може да се аплицира на Јавниот повик за остварување на правото на субвенциониран студентски оброк....
Македонија

На 15 септември истекува рокот за аплицирање за средношколски стипендии

M T
Министерството за образование и наука информира дека во тек е аплицирањето на новите конкурси за доделување на средношколски стипендии за учебната 2021-2022 година, како и...
Свет

Г7 денеска за продолжување на рокот за евакуација од Авганистан

M T
Лидерите на Групата седум (Г7) ќе разговараат за потенцијалното продолжување на рокот за евакуација на илјадници луѓе кои се обидуваат да го напуштат Авганистан, кој...
КоронавирусМакедонија

Се крати рокот за ревакцина со „Астра зенека“, втора доза по шест недели

M T
Министерот за здравство Венко Филипче најави дека рокот за ревакцина со втората доза на „Астра зенека“ од 12 сега се крати на шест недели. Филипче...
CentarБизнисВо тренд...

Се продолжува рокот за аплицирање за финансиска поддршка во земјоделството за 2021 година од 31 мај, на 30 јуни 2021 година

CENTAR MKD
Владата денеска усвои измена на уредба со која се продолжува рокот за аплицирање за финансиска поддршка во земјоделството за 2021 година од 31 мај, на...