-3 C
Скопје
18. јануари 2021
Centar.mk – Дознај сѐ!
Home » Мозаик » Page 217
Мозаик

На оваа слика се гледа ужасно лице: Никогаш нема да ја погодите вистината за оваа фотографија!

CENTAR MKD
Оваа фотографија наводно ја направила фирмата „Brown, Barnes and Bell Photographers“ од Ливерпул. На прв поглед, делува како на сликата да се наоѓа лице на...
Мозаик

Индијка добила бебе на 70 години! Нејзината приказна е неверојатна…

CENTAR MKD
комплетен. Таа и нејзиниот девет години постар сопруг ја оствариле својата голема желба. Далјиндер две години се обидувала да се оствари во улогата мајка со...
Мозаик

Сите биле фрапирани кога ги купил сите блокови од стовариште: Она што го направил со нив стана вистински хит! (видео)

CENTAR MKD
Доколку и вие спаѓате во групата луѓе кои сметаат дека овие блокови може да се употребат исклучиво за градба на станбен објект, дозволете да ви...
Мозаик

Крадци го украле неговиот мобилен телефон, но не го очекувале ова во продолжение!

CENTAR MKD
Екипа на Јутјуб каналот „MabeInAmerica“ одлучила да сними експеримент со кој ќе ја тестира искреноста на случајните минувачи. Еден човек глумел дека спие на различни...
Мозаик

Еве како изгледаше првиот шопинг центар пред 60 години! (видео)

CENTAR MKD
Southdale Center во американската сојузна држава Минесота е првиот шопинг центар на светот. Изграден е далечната 1956 година. Целокупниот дизајн го направил Виктор Груен, „татко“...
Мозаик

Браво мајссторе: Погледнете зошто овој возач на камион за малку ќе предизвикал судир

CENTAR MKD
На интернет често може да се најдат видеа во кои возачи на камиони изведуваат разни маневри загрозувајќи го својот живот и животите на останатите учесници...
Мозаик

Тројца на еден: Избрале погрешен Русин за тепачка, погледнете што се случило (видео)

CENTAR MKD
Дека Русите не се шегуваат, тоа го знаевме. Но, што се случува кога три лица ќе пробаат да му направат проблем на еден Русин среде...
Мозаик

Кога Путин ќе се налути: Дошол во фабрика во која работниците со месеци не примиле плата и ги повикал шефовите – еве што им наредил!

CENTAR MKD
Рускиот претседател Владимир Путин со цврста рака владее со својата земја. Тоа најдобро се гледа од следниот пример, кој се случил во 2012 година. Имено,...
Мозаик

Неверојатна приказна на жена на шеик: Чекавме ред за секс, еве како живеевме

CENTAR MKD
Џил Дод е успешна деловна жена и основач на меѓународно признатиот бренд за облека „Рокси” која го раскажала своето искуство како љубовница на еден шеик....
Мозаик

Знаете ли што значи овој број на личната карта? Открива многу за вас

CENTAR MKD
Една бројка на личната карта донесува многу интересна информација за вашиот изглед. Дали знаете што значи последниот број во вториот ред, од задната страна на...