6.8 C
Скопје
18. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » секс
МОЗАИКЉУБОВ И СЕКС

Откриено зошто мажите никогаш не велат „НЕ“ на сексот, дури и кога не им е до тоа

M T
Џеси Форд, докторант по социологија на Универзитетот во Њујорк, спроведе студија која покажа дека младите мажи неволно се согласуваат да имаат секс многу почесто отколку...
МОЗАИКЉУБОВ И СЕКС

Пет работи за сексот што мажите сакаат жените да ги знаат! – Еве за што се работи

M T
Што мислат момците жените да прават за време на секс ако им е важно заедничкото задоволство? Понекогаш вие преземате иницијатива Вообичаено е мажот да биде...
МОЗАИК

Жените во овие години најмногу уживаат во сексот

M T
Доколку сте убедени дека возбудлив и исполнет сексуален живот е возможен само во младоста, резултатите од најновото истражување во рамките на апликацијата Lover ќе ве...
МОЗАИКЗДРАВЈЕЉУБОВ И СЕКС

Колку често имате секс – еве како тоа влијае на вашето здравје

M T
Веќе нашироко е познато дека сексот лекува, а психолозите ќе ви кажат дека сексот е исклучително добар за здравјето, но колкава корист ќе добиете од...
СВЕТ

Учителка од Италија уапсена поради секс со малолетници

M T
Италијанската полиција уапсила 45-годишна наставничка во основно училиште поради малолетничка порнографија и сексуална експлоатација на малолетници. Наставничката од провинцијата Бари намамувала малолетници преку социјалните мрежи,...
МОЗАИК

Уапсен е лекар кој на пациентите им нудел лечење со секс во Италија

M T
Италијански лекар е уапсен откако бил фатен во хотелска соба со „пациент“ на кој му понудил „сексуален третман“. Др. Џовани Минијело (60), кој своите гениталии...
МОЗАИК

Секс-мапа на светот: Англичаните сакаат стапала, Французите „набрзина“…

M T
Неодамна беше откриено дека грчките мажи се најдобри во кревет – поттикнати од здравата медитеранска исхрана со риба на скара, маслиново масло и фета сирење....
ЉУБОВ И СЕКСИЗБОР

Еве кои 5 работи не треба да ги правите пред и после сексот

M T
Експертите открија што не треба да правите пред или после сексуален однос. Советите во врска со сексот се секогаш добредојдени бидејќи и најискусните не знаат...