16.8 C
Скопје
13. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » секс
Мозаик Љубов

Откриено зошто мажите никогаш не велат „НЕ“ на сексот, дури и кога не им е до тоа

M T
Џеси Форд, докторант по социологија на Универзитетот во Њујорк, спроведе студија која покажа дека младите мажи неволно се согласуваат да имаат секс многу почесто отколку...
Мозаик Љубов

Пет работи за сексот што мажите сакаат жените да ги знаат! – Еве за што се работи

M T
Што мислат момците жените да прават за време на секс ако им е важно заедничкото задоволство? Понекогаш вие преземате иницијатива Вообичаено е мажот да биде...
Мозаик

Жените во овие години најмногу уживаат во сексот

M T
Доколку сте убедени дека возбудлив и исполнет сексуален живот е возможен само во младоста, резултатите од најновото истражување во рамките на апликацијата Lover ќе ве...
Мозаик Здравје Љубов

Колку често имате секс – еве како тоа влијае на вашето здравје

M T
Веќе нашироко е познато дека сексот лекува, а психолозите ќе ви кажат дека сексот е исклучително добар за здравјето, но колкава корист ќе добиете од...
Свет

Учителка од Италија уапсена поради секс со малолетници

M T
Италијанската полиција уапсила 45-годишна наставничка во основно училиште поради малолетничка порнографија и сексуална експлоатација на малолетници. Наставничката од провинцијата Бари намамувала малолетници преку социјалните мрежи,...
Мозаик

Уапсен е лекар кој на пациентите им нудел лечење со секс во Италија

M T
Италијански лекар е уапсен откако бил фатен во хотелска соба со „пациент“ на кој му понудил „сексуален третман“. Др. Џовани Минијело (60), кој своите гениталии...
Мозаик

Секс-мапа на светот: Англичаните сакаат стапала, Французите „набрзина“…

M T
Неодамна беше откриено дека грчките мажи се најдобри во кревет – поттикнати од здравата медитеранска исхрана со риба на скара, маслиново масло и фета сирење....
Љубов Во тренд...

Еве кои 5 работи не треба да ги правите пред и после сексот

M T
Експертите открија што не треба да правите пред или после сексуален однос. Советите во врска со сексот се секогаш добредојдени бидејќи и најискусните не знаат...