16.8 C
Скопје
13. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » проблеми
Centar Мозаик Здравје

Пецкање или слабо ракување: 10 проблеми со рацете и можни болести

M T
Лекарите не мора да бидат читатели на дланки за да добијат неверојатни здравствени предвидувања. Вашите раце кажуваат многу, особено кога нешто не работи како што...
Коронавирус Свет Во тренд...

Произведувач на вакцини против коронавирус криел проблеми со квалитетот

M T
„Емерџент Биосолушн“ – долгогодишен добавувач на американската влада ангажиран во производството на стотици милиони дози вакцини против коронавирус, криел докази за проблеми со контролата на...
Свет

Путин призна дека санкциите и создаваат проблеми на Русија, па му се обрати на Западот

M T
Рускиот претседател Владимир Путин учествуваше на виртуелен состанок за економски и развојни прашања на арктичките територии на Русија и рутата на Северното Море. – Реализацијата...
Македонија

Маричиќ: Интересот на Франција е зголемен, но да не очекуваме друг да ни ги реши проблемите

M T
„Франција е многу важна држава членка на ЕУ без која не може да се утврди крупна политика во проширувањето, како што и осетивме на своја...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Арсовска не предвидела ниту денар за справување со енергетската криза, таа не може да ги реши проблемите на скопјани

M T
Соопштение на СДСМ: Данела Арсовска секојдневно покажува елементарно непознавање на ингеренциите на градоначалникот и Советот на Град Скопје. Таа не предвидела ниту денар за Буџетот...