36.8 C
Скопје
23. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
АвтоЦентар

Русите не престануваат со изненадувања: Во продажба луксузна „Лада“ за смешна цена

CENTAR MKD
Лада полека ги губи визуелните карактеристики по кои беше препознатлива со децении. Застарениот дизајн заминува во историјата, а старите модели им отстапуваат место на возила...
АвтоЦентар

Ја има на секоја кола: Знаете ли што покажува стрелката покрај ознаката за гориво на инструмент таблата?

CENTAR MKD
Можно е никогаш да не сте ја забележале иако ја има на речиси сите инструмент табли на колите во светот. И да знаете за неа,...
АвтоЦентар Направи Сам

Трик злато вреден: Поправете ја напукнатата шофершајбна без пари

CENTAR MKD
Шофершајбните на автомобилите се многу осетливи и често знаат да напукнат. Свесни сме дека поправката може да биде многу скапа, но постои и многу поевтино...
АвтоЦентар

Како не се сетивте порано: После ОВА, веќе никогаш нема да ви се замаглуваат стаклата во автомобилот

CENTAR MKD
Познат Јутјубер откри како на едноствен начин да го решите проблемот со замаглување на стаклата во автомобилот. Погледнете за што се работи:...
АвтоЦентар

На фаровите стави паста за заби, крајниот резултат е изненадувачки

CENTAR MKD
Со тек на време, фаровите можат да добијат нијанса жолта боја. Понекогаш тоа е внатрешен процес, а понекогаш надворешен. Ако се случува однадвор, тогаш постои...
АвтоЦентар

(видео) Го испрскал автомобилот со WD-40 – открил начин кој може да ви заштеди куп пари

CENTAR MKD
Повторното фарбање и полирање чини цело богатство но овој Русин открил нешто неверојатно. Кога го изгребал својот автомобил одлучил да го испрска со WD-40 и...
АвтоЦентар

„БМВ“ повлекува 1,6 милиони возила поради опасност од пожар

CENTAR MKD
Поради истекување течности, автомобилската компанија „БМВ“ повлекува 1,6 милиони возила од пазарот низ светот, бидејќи постои опасност од пожар, соопшти компанијата. Како што објаснуваат оттаму,...
АвтоЦентар Бизнис

„Тојота“ повлекува уште 2,4 милиони хибридни автомобили

CENTAR MKD
Јапонскиот производител на автомобили „Тојота“ соопшти дека ќе повлече 2,43 милиони хибридни автомобили во светот, еден месец по повлекувањето на повеќе од милион возила со...
АвтоЦентар

Го испрскал автомобилот со WD40 – открил трик кој може да ви заштеди куп пари (Видео)

CENTAR MKD
Нема возач кој не го изгребал својот автомобил од некој ѕид или ограда… Повторното фарбање и полирање чини цело богатство но овој Русин открил нешто...
АвтоЦентар

Го заборавил клучот во кола: Начинот на кој ја отворил вратата е генијален (Видео)

CENTAR MKD
Доколку го заборавите клучот во автомобилот и не можете да ги отворите вратите, еве еден интересен трик. Овој човек ја отвори вратата на својот автомобили...